New World: Aeternum, Amazon’un MMO oyununu konsollara getiriyor

Amazon Games tarafından yayınlanan ilk oyun olan New World, 2021’deki çıkışından bu yana PC’de çok istikrarlı olmasa da güçlü bir oyuncu tabanı oluşturdu.

Yayıncı, çok oyunculu aksiyon RPG oyununun yeni bir dünyaya yolculuk edeceğini duyurdu. New World: Aeternum, 15 Ekim’de PC’nin yanı sıra PS5 ve Xbox Series X/S’e gelecek.

Aeternum, geçen yıl yayınlanan Rise of the Angry Earth DLC’sini de içeren kapsamlı bir deneyimi yeni içeriklerle birlikte sunacak.

Güncellenmiş versiyon, ilk büyük ölçekli PvP bölgesini, yeni bir 10 oyunculu baskını, oyun sonu içeriğine eklenen solo denemelerini içerecek.

Aeternum ayrıca yükseltilmiş seviye, iyileştirilmiş diyalog sistemi ve daha fazlası dahil olmak üzere New World’deki birçok temel sistemi de yenileyecek.

Hem New World hem de Rise of the Angry Earth genişlemesini satın almış olan tüm mevcut PC oyuncuları, yeni sürüm çıktığında güncellemeleri ücretsiz olarak alacak.

New World, Amazon Games, MMO

Öte yandan PC, Xbox ve PlayStation arasındaki çapraz oyun desteği sağlanacak. Farklı platformlardaki oyuncular bir arada oynayabilecek ancak çapraz ilerleme olmayacak.

New World, bir gemi kazası sonucu gizemli ve doğaüstü bir adada hayata kalan mürettebatı konu alıyor. Oyun çıkışından bir hafta sonra 900 binden fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı.

Oyuncu sayısı, yeni içeriklerle birlikte yükseliş görse de düşüşe geçmesi uzun sürmüyor. Şu sıralar inişte ancak yıl sonunda tekrar artacak gibi görünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.