Batman: Arkham Shadow, Meta Quest 3’e özel olarak duyuruldu

Batman: Arkham serisine dayanan bir sonraki oyun, VR için duyuruldu. Batman: Arkham Shadow, yıl sonuna doğru piyasaya sürülecek.

Camouflaj ve Oculus Studios tarafından geliştirilen Batman: Arkham Shadow, Haziran ayında kapsamlı olarak tanıtılacak. VR oyunu, Meta Quest 3’e özel olarak 2024’ün sonlarında çıkacak.

Merak uyandıran oyununun ilk fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Ne yazık ki, videoda oynanış görüntüleri yer almıyor.

Batman: Arkham Shadow’un resmi tanımında, “Kötülük sokaklarda kol geziyor. Gotham Şehri tehlikede. Ve onu kurtarabilecek tek kişi sensin.” ifadesi yer alıyor.

Arkham Shadow, Batman: Arkham VR’ın ardından sevilen süper kahramana dayanan ikinci oyun olacak. Oyunun Rocksteady tarafından geliştirilen Batman: Arkham serisiyle bağlantısı olabilir gibi görünüyor.

Geliştirici Camouflaj resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Meta Quest 3’e özel oyuna ve projeden duyduğu heyecana dair şunları söyledi:

“Warner Bros. Interactive Entertainment ve DC ile yakın iş birliği yaparak, ünlü Arkham serisine özgün, yeni bir oyun sunmayı hedefliyoruz. Serinin milyonlarca hayranının bildiği gibi bu, kolay bir iş değil. Böylesine köklü bir seriye yeni bir bölüm ekleme ihtimali heyecan verici. (Ve çok eğlenceliydi.) Rocksteady’deki efsanevi ekibin attığı sevilen temel üzerine inşa etmeye ve bunun hakkını vermeye kararlıyız.

Batman: Arkham Shadow, en üst düzey VR oyunu olacak ve Meta Quest 3’ün tüm avantajlarından yararlanacak şekilde tasarlandı. Sekiz yıllık VR oyun geliştirme geçmişimize dayanarak, yalnızca belirgin bir Arkham hissi veren oyun yaratmakla kalmadık, aynı zamanda yalnızca VR’ın sağlayabileceği sürükleyici büyüden yararlanacak şekilde yaptık.”

Arkham Shadow, 7 Haziran’da gerçekleşecek olan Summer Game Fest Live sırasında tanıtılacak. Oyunun PSVR 2 gibi diğer platformlara taşınıp taşınmayacağı bilinmiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.