Battlefield 2042 açık betasına 7.7 milyon oyuncu katıldı

EA, dün yaptığı gelir toplantısında Battlefield 2042 hakkında daha fazla ayrıntı ve açık betaya kaç kişinin katıldığını açıkladı. Oyunun deneme sürümü 7.7 milyon oyuncuya ulaştı.

Battlefield 2042 betası büyük bir oyuncu kitlesini çekmeyi başarsa da, serinin rekorunun çok altında. Rekor, Battlefield 1’in elinde ve oyunun betasına 13 milyondan fazla oyuncu katılmıştı. Battlefield 3 betası 8.1 milyon ve Battlefield Hardline’ın betası 7 milyon oyuncuya ulaşmıştı.

Serinin yeni oyunu, 19 Kasım’da piyasaya sürülecek. Battlefield 2042’nin Gold ve Ultimate sürümünü alanlar, 12 Kasım‘da oyunu erken erişimle oynamaya başlayabilecek. Öte yandan Game Pass ve EA Play aboneleri, aynı tarihte 10 saatlik deneme süresine sahip olacak.

Battlefield 2042, önceki oyunlardan farklı olarak tek oyunculu hikaye modu içermeyecek. DICE, ayrıca dün oyunun Portal modunu oynanış videosuyla sergiledi. Kaçırdıysanız, eski oyunlardan silahları, karakterleri, silahları, haritaları ve daha fazlasını bir araya getiren görüntüleri buradan izleyebilirsiniz.

Son olarak Battlefield 2042’nin dosya boyutu ve önyükleme tarihleri hakkındaki detaylar açıklandı. Detaylar için buradan buyrun.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.