Battlefield 2042’nin Portal modu, oynanış videosu eşliğinde detaylandırıldı

DICE, Battlefield 2042’nin Portal modu için yeni bir fragman yayınladı. Geliştirici, oynanış görüntülerine yer verilen fragmanın yanı sıra Portal hakkında daha fazla detay paylaştı. Battlefield 2042, oyunculara nostalji fırtınası yaşatacak.

Yeni oynanış fragmanı, farklı Battlefield oyunlarından karakterler, eşyalar, silahlar ve ekipmanların bir araya getirebileceğimize vurgu yapıyor. Örneğin videoda, Battlefield 2042 ile Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 ve Battlefield 3‘ün bir araya geldiği kaotik savaş görüntülerine yer veriliyor.

Battlefield 2042: Portal oynanış fragmanı

Portal’da önceden oluşturulmuş modları oynayabilecek veya düzenleme araçlarıyla kendi özel modlarımızı oluşturabileceğiz. Bu sayede özlemini duyduğumuz eski oyunları Battlefield 2042’nin gelişmiş özellikleriyle yeniden deneyimleyeceğiz.

Portal modu, topluluk tarafından yapılan farklı oyun modlarını aramamıza izin veren bir tarayıcıya da sahip olacak. Bazıları geliştirici tarafından “öne çıkan” olarak sınıflandırılacak. Geçmiş oyunlardan Arica Harbour, El Alamein, Battle of the Bulge, Valparaiso, Caspian Border ve Noshahr Canals gibi klasik haritalar, Frostbite motoruyla yeniden oluşturuldu.

Portal’da yapılan tüm ilerlemeler ve kazanılan XP, Battlefield 2042’nin diğer modları All-Out Warfare ve Hazard Zone ile paylaşılacak. Yeni mod hakkında daha fazlasını öğrenmek için DICE’ın birçok ayrıntıyı paylaştığı Battlefield web sitesine buradan erişebilirsiniz.

Battlefield 2042, 19 Kasım‘da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun dosya boyutu ve önyükleme tarihleriyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.