Battlefield 2042’nin dosya boyutu ve önyükleme tarihleri belli oldu

Battlefield 2042 yakında piyasaya sürülecek ve lansman öncesinde işinize yarayacak yeni bilgiler geldi. PlayStation Game Size, oyunun PS5 sürümünün dosya boyutu ve önyükleme tarihlerini ortaya çıkardı.

Battlefield 2042’nin PS5 sürümü, farklı bölgelerde farklı dosya boyutlarına sahip. Birinci şahıs nişancı oyunu, ABD’de 42.389 GB ve Avrupa’da 42.717 GB boş alan gerektirecek. Bu rakamlar yalnızca PS5 sürümünü kapsıyor olsa da, diğer platformlardaki dosya boyutunun çok da farklı olmayacağı varsayılabilir.

PlayStation Game Size, listelenen dosya boyutlarının ilk gün yamasını içermediğini vurguladı. Güncelleme, dosya boyutunu biraz artırabilir ancak yine de toplam boyut Battlefield 2042 ölçeğinde bir oyun için oldukça makul olacak gibi görünüyor.

Sızıntı ayrıca PS5 oyuncuları için önyükleme tarihlerini de içeriyor. Battlefield 2042’nin standart sürümünü ön sipariş veren oyuncular, oyunu 17 Kasım‘da önyüklemeye başlayabilecek ve 19 Kasım’da erişime hazır olacak.

Oyunun Gold veya Ultimate sürümünü ön sipariş veren oyuncular ise erken erişimle 12 Kasım’da erişebilecekleri oyunu, 10 Kasım‘da önyüklemeye başlayabilecek. Önyükleme bilgileri sadece PS5 için onaylanmış olsa da, bu tarihler muhtemelen tüm platformlarda aynı olacak.

PlayStation Game Size ayrıca, Xbox Game Pass veya EA Play abonelerinin 10 Kasım’da önyükleme yapamayacağını belirtti. Bu oyuncular, Battlefield 2042 Gold ve Ultimate sürüm sahiplerinden farklı olarak sadece 10 saatlik bir deneme süresine sahip olacak.

Battlefield 2042, 19 Kasım‘da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun geçtiğimiz haftalarda tanıtılan yeni uzmanlarına buradan bakabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.