Battlefield 2042 dünyasında geçen kısa film Exodus önümüzdeki hafta yayınlanacak

Battlefield 2042, iklim değişikliğinin küresel bir çöküşü körüklediği ve dünyanın savaşa teslim dolu olduğu yakın bir gelecekte geçiyor. Exodus adlı yeni bir kısa film, önümüzdeki hafta yayınlanacak ve topyekün savaşı tetikleyen olayları ve nedenlerini konu alacak.

Exodus, çatışmanın bir parçası olan birliklerden birine bağlı olan gazeteci Kayvan Bechir‘in hikayesini anlatacak. DICE, kısa film için bir tanıtım fragmanı yayınladı ve 12 Ağustos TSİ 18.00’daki gösterimine kadar oyunun geçtiği bölgeleri açıklayacağını belirtti. DICE, Battlefield 2042 için hikaye modu sunmayacak olsa da, oyunun dünyasını anlamamıza ve savaşın nedenlerine ışık tutacak.

Battlefield 2042, dünyanın çöküşe geçtiği bir dönemi konu alacak

Battlefield 2042, yükselen deniz seviyelerinin, çölleşmenin ve bir dizi iklim felaketinin dünyanın düzenini tamamen değiştirdiği bir zamanda geçecek. Ekonomiler çöktü ve Avrupa Birliği dağıldı, dünyanın siyasi manzarası tamamen değişti. Pek çok insanın evleri yıkıldığı veya vatanları yaşanamaz hale geldiği için mülteci haline gelirken, iki süper güç ABD ve Rusya, geriye kalanlar için mücadele edecek.

Serinin yeni halkası, üç farklı çok oyunculu deneyimle gelecek. Domination ve Team Deathmatch gibi standart All Out Warfare modlarının yanı sıra, oyuncuların Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 ve Battlefield: Bad Company 2 gibi önceki oyunlardan içerikler sunan ve oyuncuların kendi özel sanal alan deneyimlerini oluşturmalarına olanak tanıyan Battlefield Portal olacak. Battlefield 2042’ye üçüncü ve son olarak Hazard Zone adlı bir mod gelecek. Bu mod henüz tanıtılmadı ancak oyunun ücretsiz bileşeni olduğu söyleniyor.

Battlefield 2042, 22 Ekim’de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun hikayesine dair önemli detayla sunacak olan kısa film Exodus yayınlandığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.