Eski Elder Scrolls geliştiricilerinden yeni oyun: The Wayward Realms duyuruldu

Eski Elder Scrolls geliştiricileri tarafından kurulan OnceLost Games, The Wayward Realms adlı ilk oyununu tanıttı. Stüdyo, oyunu devasa dünyasına dayanarak “The Grand RPG” olarak nitelendiriyor. Görünüşe göre fantezi RPG oyununda yüzlerce veya binlerce NPC ile devasa bir açık dünya olacak.

The Wayward Realms, yüzden fazla farklı adadan oluşan Archipelago (Takımadalar) adlı bir bölgede geçecek. Gerçekçi ölçeklendirilmiş adalar, çok sayıda fraksiyonun nüfuz ve güç için yarıştığı devasa bir açık dünya sunacak. Krallıklar hakimiyetlerini sürdürmek için çabalarken, yeniler en tepede yer almaya çalışacak. Oyuncular öne çıkan bir pozisyon kazanırsa, tarihin akışını değiştirebilecek.

The Wayward Realms

Oyuncular tarihin akışını değiştirebilmek için önce rakipleri, paralı askerler, canavarlar, ruhlar ve iblislerle savaşarak buna değer olduklarını kanıtlamak zorunda kalacak. Şöhret ve servet arayışlarında, maceraya atılarak zindanlara girecek ve insanlarla, elflerle, orklarla, cücelerle ve birkaç diğer ırkla dolu krallıkları geçecek. Takımadalar ayrıca bataklıklar, dağlar, ormanlar ve daha fazlası dahil olmak üzere keşfedilecek birçok farklı alan türüne de sahip olacak.

The Wayward Realms, kişiselleştirme özelliklerini sevenler için bir dizi seçenek sunacak. Oyuncular, kendi karakter sınıflarını tasarlayabilecekler. Tıpkı oyuncu tarafından verilen kararlar gibi, bu sınıfların da hikaye üzerinde büyük bir etkisi olacak. Sonuç, her oyuncu için çok farklı bir deneyime açılacak.

The Wayward Realms geliştiricileri, oyunu konsollara da getirmek istiyor

The Wayward Realms’ın Steam sayfasının yayınlanmasının ardından hayranlar, oyunun konsol sürümünü şimdiden sormaya başladı. OnceLost Games, bir takipçiye verdiği cevapta, şimdilik PC’ye odaklandıklarını, ancak yeni nesil donanımların ve Unreal Engine‘in oyunu taşımayı kolaylaştırmasıyla, konsol sürümünün olasılıklar arasında olduğunu belirtti.

OnceLost Games, The Elder Scrolls Arena ve The Elder Scrolls II: Daggerfall‘da lider geliştiriciler olan Ted Peterson ve Julian LeFay tarafından yönetiliyor. Oyunun takımın geçmişteki başarılarına layık bir deneyim sunması bekleniyor. Stüdyo, The Wayward Realms’ın geliştirme sürecinin çok erken aşamasında olduğunu açıkça belirtti. Bu yüzden yeni bilgilerin gelmesi uzun sürebilir.

The Wayward Realms için yayınlanan teaser videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.