Battlefield 2042 duyurusunun ardından oyuncular Battlefield 4’e akın etti

Battlefield 2042, E3 2021 etkinliğinde çıkış tarihi ve fragman eşliğinde duyuruldu. Duyurunun ardından oyuncular tüm platformlarda Battlefield 4‘e akın etti. Yayıncı Electronic Arts, sekiz yaşındaki oyunun sunucu kapasitesini trafiği kaldırmak için artırmak zorunda kaldı.

Trafiğin çoğu ABD’nin batı bölgesinden geliyor gibi görünüyor. Oyuncu sayısındaki keskin artış Battlefield 2042’nin tanıtımıyla aynı zamana denk gelse de, özellikle PC tarafında görülen artış Battlefield 4’ün Amazon Prime Gaming aracılığıyla ücretsiz verilmesiyle ilişkilendirilebilir. Yine de Battlefield 2042’nin E3 fragmanı, etkinliğin en popüler videolarından biri oldu ve Haziran ayı için YouTube’da en çok izlenen ilk 10 oyun videosu arasına girdi.

EA, yaptığı açıklamada Battlefield 4 oyuncu sayısındaki artışa şaşırdığını belirterek, “Çoğunuz topyekün savaşa dönüşün tadına varmak için Battlefield 4’e geri döndünüz. Deneyiminizi izliyoruz ve ABD Batı bölgesindeki sıra sürelerinin diğer bölgelere göre çok daha uzun olduğunu fark ettik. İyi haber, bu bölge için sunucu kapasitesini artırdık. Artık daha az bekleme süresi ve daha fazla oyunun tadını çıkarabilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Battlefield 2042

Battlefield 2042, topyekun savaşın sınırlarını zorlayacak

Battlefield 2042, serinin destansı topyekün savaşlara geri döndüğü bir birinci şahıs nişancı oyunu olacak. Düzensizliğin değiştirdiği yakın gelecekteki bir dünyada, ekibinizin ve son teknoloji silahların yardımıyla dinamik olarak değişen savaş alanlarına uyum sağlamanız gerekecek. Battlefield 2042, 128 oyuncu desteğiyle dünya çapındaki geniş savaş alanlarına benzeri görülmemiş bir ölçek getiriyor. Oyuncuları Conquest ve Breakthrough gibi güncellenmiş çok oyunculu modlardan yeni Hazard Zone‘a kadar birçok devasa deneyim bekliyor olacak.

Battlefield 2042, 22 Ekim 2021‘de PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için gelecek. EA Play aboneleri, oyunu 15 Ekim 2021’den itibaren 10 saatlik deneme süresiyle bir hafta erken deneyebilecekler. Ön sipariş verenler ve EA Play aboneleri için yılın ilerleyen zamanlarında erken erişimli bir açık beta olacak. Detaylara buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.