Sony, konsol bildirim yönetimini iyileştiren bir sistemi patentledi

Sony Interactive Entertainment kısa süre önce kullanıcılar için bildirimleri özetleyen ve daha iyi bildirim yönetimi sağlayan bir sistem için patent başvurusunda bulundu. Patent, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO)’nun web sitesinde keşfedildi ve Sony’nin PS5 kullanıcı arayüzünü iyileştirmeyi planladığını gösteriyor.

Patentlenen sistem, bir kullanıcı için belirli bildirimlerin o anda görüntülenip görüntülenmeyeceğini belirleyerek, kullanıcının etkinliğiyle ilişkili bildirimlere öncelik vermeyi amaçlıyor. Ayrıca bildirim listesini öncelik sırasına göre dolduruyor. Patentin arkasındaki fikir, kullanıcılara önemli bilgilerin öncelikli olarak sunulmasını sağlamak ve onları rahatsız etmemek.

Sony, bildirimleri daha akıllı hale getirmeyi amaçlıyor

Patentte oldukça fazla teknik terim kullanılmış ancak aşağıdaki özet, sistemin nasıl işlediğini açıklamak için yeterli görünüyor:

Bildirimleri yönetme teknikleri açıklanmıştır. Bir örneğe göre bir bilgisayar, bir uygulamanın yürütülmesine dayalı olarak içeriği bir uygulama penceresinde sunar. Bildirim verileri bir bilgisayar tarafından alınır. Uygulama penceresinin ön planda olup olmadığı ve bildirim verilerinin uygulama ile ilişkili olup olmadığı veya bilgisayarın çalışma modu gibi cihazla ilişkili bir bağlama dayalı olarak, ilgili bir bildirimin uygulama penceresinde veya bir açılır pencerede sunulup sunulmayacağına karar verilir. Aksi takdirde, bildirim bir bildirim listesine eklenir ve bildirim özetinde özetlenebilir.

Sony, PS5 bildirimlerini daha akıllı hale getirmeye çalışıyor olabilir. Elbette patentin yakın gelecekte uygulanacağı kesin değil, ancak konsol devinin üzerinde çalıştığı fikirlere dair ipucu veriyor. Ayrıca geçtiğimiz hafta şirket, PSX markasını kaydederek canlı etkinliklerin geri dönebileceğini göstermişti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.