Demon’s Souls, dört yıl önce PS4 veritabanına girilmiş

Demon’s Souls, geçtiğimiz yılın Kasım ayında PS5’in lansman oyunu olarak piyasaya sürülmüştü. PlayStation sunucularında yaptığı keşiflerle tanınan Twitter kullanıcısı PlayStation Game Size, geçtiğimiz günlerde Demon’s Souls’un PS4 sürümüne dair ipuçları bulduklarını açıkladı.

Yapılan keşif özellikle Sony’nin nesiller arası sürümler konusunda ikilemde kalmasına rağmen yakın zamanda duyurulan Godfall PS4 sürümü nedeniyle büyük heyecan yarattı. Ancak görünüşe göre PS4 veritabanındaki Demon’s Souls’un yenilenen PS5 oyunu ile bir bağlantısı var. Mod yapımcısı Lance McDonald‘a göre Demon’s Souls, PS4 veritabanına dört yılı aşkın bir süre önce girilmiş.

Demon's Souls

Demon’s Souls girişi muhtemelen PS3 oyununun PS4’e taşınmasıyla oluşturulmuş bir PlayStation Now girişine referans veriyor. McDonald, konuyla ilgili açıklamasında, “[PS4 girişinin] remake’in ilk aşamalarında uzaktan kalite kontrolü yapmak amacıyla, Demon’s Souls’un PS3’ten PS4’e taşınmasıyla oluşturulan bir PS Now oyunu olması çok muhtemel. Sony bunu sık sık yapıyor. Bu yapılar asla piyasaya sürülmek üzere tasarlanmamıştır.” ifadelerine yer verdi.

Geliştiriciler, PS3 oyununun PS4 yapısını oluşturup PS Now aracılığıyla uzaktan kalite kontrol ve bug tespiti yapabilmek için böyle bir sürüm oluşturmuş olabilir. PS5 remake’i geliştirilirken oyunun testleri stüdyo içinde bu şekilde rahatça gerçekleştirilmiş olabilir. Yani Demon’s Souls’un PS4 sürümü için çok da umutlanmamalısınız.

Demon’s Souls, 12 Kasım 2020‘de PS5’e özel olarak piyasaya sürüldü. PlayStation Studios ile Bluepoint Games, PlayStation klasiğini tepeden tırnağa yeniledi. Oyun, sisin kapladığı karanlık ve fantastik bir diyarı günümüzün oyuncu nesliyle tanıştırıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.