Battlefield 2042’nin 3. güncellemesi yeni Portal özellikleri ve birçok düzeltmeyle geldi

DICE, daha önce vadettiği gibi Battlefield 2042 için üçüncü güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme, Portal modu için yeni özelliklerin yanı sıra oyun genelinde 150’den fazla hata düzeltmesi, değişiklik ve iyileştirmelerle geldi.

Battlefield 2042’nin 0.3.0 güncellemesi, oyuncuların çevredeki nesnelere takılmaması için geliştirilmiş seviye geometrisini, çeşitli görsel hataların ortadan kaldırılmasını, yeniden doğma sorunlarına yönelik düzeltmeleri ve çeşitli çarpışma sorunlarına yönelik ayarlamaları içeriyor.

Battlefield 2042 kullanıcı arayüzünde de büyük değişiklikler yapıldı. Koleksiyon menüsü, kullanımı daha kolay ve anlaşılır bir duruma getirildi. Yeni göstergeler, yere düştüğünüzde sizi kaldırabilecek yakındaki oyuncuların yanı sıra sağlık veya cephanenin düşük olması durumunda yardım edebilecek oyuncuları gösterecek. Düşman araçlarının ve oyuncuların artık belirli mesafelerden bakıldığında sağlık çubukları görünecek.

Battlefield 2042, Battlefield Portal

Tüm bunların yanı sıra Battlefield Portal moduna büyük yenilikler geldi. Mod üzerinde birçok hata düzeltmesi yapıldı. Battlefield 2042’nin All-Out Warfare haritalarının tümü için Rush oyun modları, deathmatch modu için yeni bir taşıt, Gun Master ve Infection gibi oyun türleri için yeni resmi taslaklar gibi yeni oluşturucu seçenekleri eklendi.

Güncelleme ayrıca, oyunu rahatsız eden bir isabet kaydı (hit registration) sorununu da düzeltiyor. Bu, çevrimiçi oyunlarda görülen ve mermilerin düşman hedeflerine isabet etmesine rağmen zarar vermemesine neden olan bir hata. DICE, Battlefield 2042 için daha fazla iyileştirme planladığını belirtti. Yama notlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Battlefield 2042, hatalar, sunucu sorunları ve eksik görülen özellikleri nedeniyle eleştirildi. Ancak DICE, hataları gidermek için sıkı bir şekilde çalışıyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan ikinci güncellemenin (0.2.2 yaması) detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.