Deep Rock Galactic önümüzdeki ay PS5 ve PS4’e gelecek

Deep Rock Galactic, çok yakında PlayStation oyuncularıyla buluşacak. Ghost Ship Games, kooperatif madencilik ve nişancı oyununun Ocak 2022’de PS5 ve PS4 konsollarına geleceğini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Xbox One ve PC için piyasaya sürülen Deep Rock Galactic, uzay cücelerinin değerli metaller, değerli taşlar ve diğer kaynakları aramak için asteroitleri kazarken uzaylı canavarlarla savaştığı, dört oyuncuya kadar kooperatif bir nişancı deneyimi sunuyor.

Deep Rock Galactic, aralarından seçim yapabileceğiniz dört farklı sınıf sunuyor. Nişancı olarak düşmanlarını biçebilir, İzci olarak keşif yapabilir ve mağaraları aydınlatabilir, Sondajcı olarak sert kayaları delebilir ya da Mühendis olarak savunma yapıları ve kuleler ile takıma destek olabilirsiniz. Hedefinize ulaşmak için belirlenmiş bir yol yok. Yani görevleri kendi yöntemlerinizle bitirebilirsiniz.

Deep Rock Galactic

Deep Rock Galactic için yeni içerikler yolda

Kooperatif birinci şahıs bilim kurgu oyunu, orijinal sürümden bu yana sürekli güncellemeler aldı. Oyuna en son 100 seviyede kilidi açılabilir içeriğin yanı sıra zorluklar ve ekstra bonuslarla birlikte gelen performance pass eklenmişti. Deep Rock Galactic’in 3 milyondan fazla oyuncuya sahip olduğu biliniyor.

Deep Rock Galactic, PS4 ve PS5’e geldikten sonra yeni içerikler almaya devam edecek. Ghost Ship Games, Steam’de yaptığı duyuruda, oyunun ikinci sezonunun Mart ve Nisan 2022 arasında başlayacağını ancak yeni sezonun konsollardan önce PC’ye geleceğini açıkladı.

İkinci sezonla birlikte oyuna dört yeni ikincil silah daha eklenecek. Silahlar bir tanesi tüm sınıflarla uyumlu olacak. Deep Rock Galactic’in üçüncü sezonu, gelecek yılın üçüncü çeyreğine planlanıyor. Yeni silahlar, her zamanki gibi modlar, yükseltmeler kozmetikler ve daha fazlasıyla gelecek.

Geliştirici, mevcut planlarına göre yeni sezonlar arasında 4-6 aylık boşluklar olacağını belirtti. Gelecek sezonların her biri, yeni bir tema, yeni etkinlikler, yeni bir Performance Pass ve iyileştirmelerle gelecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Deep Rock Galactic’in PS4 ve PS5 sürümleri, geçtiğimiz Ekim ayında Tayvan oyun derecelendirme kurulu tarafından listelenmişti. PlayStation oyuncuları yakında uzay madenciliği deneyiminin keyfini çıkarabilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.