Battlefield 2042’nin Hazard Zone modu hakkında birçok detay ortaya çıktı

Battlefield 2042, Ekim ayında piyasaya sürüldüğünde üç farklı çok oyunculu deneyim sunacak. Modlardan biri, adı dışında henüz resmi olarak açıklanmayan Hazard Zone olacak. ResetEra ve Twitter’da güvenilir sızıntılarıyla bilinen bir veri madencisi, Escape from Tarkov‘a çok benzeyen modun ayrıntılarını ortaya çıkardı.

Son dönemde Battlefield 2042 sızıntılarıyla öne çıkan Temporyal adlı kullanıcı, Hazard Zone modunun Escape from Tarkov ve Hunt: Showdown oyunlarının karışımı olduğunu öne sürüyor. Oyuncular, haritaya inmek için Little Bird helikopterine binmeden önce bir brifing ekranıyla karşılaşacak. Daha sonra bölge, veri sürücülerinden ve düşen uydulardan gelen istihbarat gibi şeyler için araştırılacak.

Battlefield 2042

Harita, cephane istasyonları ve oyuncuların Ranger veya HDT Storm gibi takviye kuvvetler çağırabileceği bağlantı noktaları da içerecek. Hazard Zone modu, Battlefield 2042 için duyurulan yeni Orbital haritasını da içerecek. Daha fazla harita için yeterli veri yoktu ve bu mod için özel olarak oluşturulmuş herhangi bir haritaya dair kanıt bulunamadı.

Oyuncular, Jaguar EBRC veya HDT Storm gibi bir araçla bölgede devriye gezecek olan yapay zeka düşmanlarla karşılaşacak. Boss’lar da muhtemelen harita hedefleri olarak kullanılacak ve yenildiklerinde ödüller verecek. Düşmanlar da takviye çağırabilecek ve daha fazla asker, ekiplerle veya tek başına yedek olarak haritaya paraşütle oyun alanına inebilecek.

Oyuncular hedefleri tamamladıkça, mevcut silahlarını, ekipmanlarını ve taktiksel yükseltme avantajlarını genişletmek için kullanılabilecek Hazard Zone para birimi elde edecek. Örneğin, bu yükseltmelerden biri olan Loadout Insurance (Ekipman Güvencesi), oyuncuların hata yaptıklarında ekipmanlarını kaybetmelerini önlüyor. Temporyal, yukarıdaki paylaşımda görüldüğü üzere cephane miktarını artırmak veya oyuna zırhla başlamak gibi avantajları da içeren 12 taktiksel yükseltmeyi listeledi:

 • Tespit etme süresinin uzunluğu
 • Başlangıç zırhı
 • Ekipman güvencesi
 • Uydu bilgisi
 • Konuşlandırma hızı
 • Ekstra yeniden doğma işareti
 • Ekstra intel (istihbarat) belleği
 • Fırlatılabilir cephane
 • Daha hızlı iyileşme
 • Cephane artışı
 • Bonus yapay zeka ödülü
 • Bonus istihbarat ödülü

Mücadele, oyuncuların helikopterle bir çıkarma bölgesinden ayrılmasıyla oyun sona erebilecek. Helikopterlerin bölgeye talep edilmesi ve etkinleştirilmesi gerekecek. Helikoptere binme fırsatını kaçıranlar, çıkarmada başarısız olacaklar. Ayrıca başlatma, duraklatma, devam ettirme ve iptal etme gibi durumlarla yeniden doğma mekaniğine bağlantılar var. Ancak yeniden doğmayla ilgili ayrıntılar henüz net değil.

Hazard Zone modunun oynaması ücretsiz olabileceği konuşuluyor. Ancak kesin olarak bildiğimiz şey, bunun bir battle royale modu olmayacağı. EA ve DICE sızıntılar hakkında yorum yapmadı. Yine de Battlefield 2042, 22 Ekim‘de piyasaya sürülmeden önce modu resmi olarak tanıtacakları kesin.

Kaynak: Temporyal

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.