Battlefield 2042’nin Hazard Zone modu tanıtıldı

EA ve DICE, sonunda Battlefield 2042 oyuncularının erişebileceği üçüncü çok oyunculu deneyimi tanıttı. Hazard Zone, takımların haritaya dağılmış veri sürücülerini almak ve fırtına kapanmadan önce helikopterle alandan ayrılmaya çalıştığı bir hayatta kalma modu olacak.

Hazard Zone, Blackout olarak bilinen dünya çapındaki bir olayın gezegenin yörüngesindeki uyduların yaklaşık %70’ini yok etmesinden iki yıl sonra geçiyor. Ancak bu, ABD ve Rusya’nın uyduları radyasyonla sertleştirilmiş veri sürücüleri içeren kapsüllerle donatarak farklı bir şekilde kullanmasını engellemedi.

Battlefield 2042 modu, battle royale tarzı bir deneyim sunuyor

Battlefield 2042, Hazard Zone

Kapsüller, İşgal Güçleri için kontrollü bölgelere bırakıldı. Sorun şu ki, hem Dark Market’teki fiyatları hem de onları güvende tutacak istihbarat için Vatansız askerler için de değerliler. Oyuncular, Veri Sürücülerini bulmak ve kaçırmak için dört kişilik No-Pat Görev Gücü ekibine katılıyor. Hazard Zone modu, sekiz takımla en fazla 32 oyuncuya ev sahipliği yapıyor.

Battlefield 2042 oyuncuları, Hazard Zone modunda hangi Uzmanla savaşacağınızı seçebiliyorsunuz. Her birinin farklı yetenek ve donanımı olduğundan görev başarısı için dengeli bir takım hayati önem taşıyor. Kazanılan Dark Market Kredileri, oyun başlamadan önce daha iyi silah teçhizatları, Taktiksel Ekipmanlar ve ekstra ekipman yuvaları gibi yükseltmeler için kullanılabilir. Kredisi olmayanlar, başlangıç silahı olarak eklentisiz bir Taarruz Tüfeği alabiliyor.

Hazard Zone, PS4 ve Xbox One’da oyuncu sayısını kısıtlıyor

Battlefield 2042

Hazard Zone modunda, Battlefield 2042 için tanıtılan yedi yeni haritadan birinde oynayabiliyorsunuz. Verileri bulup toplarken, yapay zeka kontrollü İşgal Güçleri ve diğer oyuncularla karşı karşıya geliyorsunuz. PS5, Xbox Series X/S ve PC’de oynayanlar 32 oyunculu, PS4 ve Xbox One’dakiler 24 oyunculu maçlara girebilecek.

Size ve takımınıza maç boyunca avantaj sağlamak için harita boyunca Uplink‘ler yer alıyor. Bunlar, araçlar, korucular veya takviyeler gibi ekstra destek çağırmak için kullanılabilecek dizüstü bilgisayarlar ve onlar sayesinde, geri sayım sona erdikten sonra ölen takım arkadaşlarını paraşütle maça geri döndürebiliyorsunuz. Cephane istasyonları da haritanın etrafında yer alıyor.

Battlefield 2042, Hazard Zone

Hazard Zone modunda verileri alındıktan sonra, helikopterle alanı terketmeniz gerekiyor. Maç başına sadece iki çıkarma yapılıyor ve bunlar rastgele konumlarda gerçekleşiyor. Maç ilerledikçe, artan daha fazla veri sürücüsü içeren daha fazla uydu gökten düşüyor. Daha fazla veri, daha fazla XP ve Dark Market kredisi demek. Öte yandan bölgeyi daraltan ve giderek daha tehlikeli hale gelen fırtınaya yakalanmamalısınız. Çıkarmayı başaramazsanız, çabalarınız boşa gider.

EA, Hazard Zone’un battle royale modu olmadığı konusunda ısrarcı. Halbuki temelde Ghost Recon Frontline tarzı bir battle royale modu olduğu söylenebilir. Hazard Zone, standart All Out Warfare modlarını ve Battlefield Hub’ı içeren üç farklı çok oyunculu deneyimden biri olacak. Hazard Zone, söylenenlerin aksine oynaması ücretsiz olmayacak ve Battlefield 2042 deneyiminin bir parçası olacak.

Battlefield 2042, 19 Kasım’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Hazard Zone’un tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.