Battlefield 2042 kısa filmi ‘Exodus’ yayınlandı: Battlefield 4’ten tanıdık yüzler var

Battlefield 2042 dünyasında geçen ve iç savaşının başlangıcını ayrıntılarıyla anlatan kısa film Exodus, oyunun Battlefield 4 ile bağlantısını sağlamlaştırdı. İki oyun aynı evrende geçiyor ve Battlefield 4’ün hikayesinden iki karakter filmde önemli roller oynuyor.

Exodus, önemli bir veri paketi arayarak harabelerin arasında dolaşan, Micahel K. Williams’ın seslendirdiği Kimble “Irish” Graves ile başlıyor. Paket, Andrew Lawrence tarafından seslendirilen Graves’in eski ekip arkadaşı Clayton “Pac” Pakowski tarafından taşınıyor. Ancak Graves, paketin No-Pat (Vatansızlar) lideri Oz‘dan en iyi şekilde uzak tutulması gerektiğine karar vererek No-Pat iç savaşını ateşliyor.

Battlefield 2042 kısa filmi Exodus:

EA tarafından yapılan açıklamaya göre Kimble Graves, Battlefield 2042’de oynanabilir uzmanlardan biri olacak ve oyunun hikayesi, daha fazla uzman eklendikçe ilerlemeye devam edecek. Irish’in açıklamasıyla birlikte, oyun çıktığında Battlefield 2042 kadrosunda yer olacak toplam 10 uzmandan beşini artık biliyoruz. Uzmanlar, kancalar ve wingsuit’ler dahil olmak üzere benzersiz ekipmanlarıyla oyunda yer alacak. İşte oyunda yer alacağı bilinen uzmanların listesi:

  • Kimble “Irish” Graves
  • Webster Mackay
  • Maria Falck
  • Pyotr “Boris” Guskovski
  • Wikus “Casper” van Daele

Battlefield 2042’nin kadrosuna dahil olacak diğer beş karakter henüz bilinmiyor. Açıklanan uzmanlara ve özelliklerine buradan erişebilirsiniz. Serinin yeni oyunu, oyuncuların kendi deneyimlerini oluşturabilecekleri Battlefield Portal moduyla birlikte gelecek. Oyunun sezonluk içerik bolluğu açısından seride bir ilk olacağı bildiriliyor.

Battlefield 2042, 22 Ekim‘de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Exodus kısa filmini nasıl buldunuz? Seriden eski yüzler görmek sizi heyecanlandırdı mı? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.