Splitgate, sunucu sorunları çözüldüğünde PS5 ve Xbox Series X/S yükseltmesi alacak

Splitgate, konsollarda yalnızca PS4 ve Xbox One sürümleriyle mevcut ve yeni nesil konsollarda geriye dönük uyumluluk aracılığıyla oynanabiliyor. 1047 Games, oyunun PS5 ve Xbox Series X/S için geliştirilmiş bir sürümünü getirmeyi planlıyor. Geliştirici şu sıralar sunucu sorunlarını çözmeye odaklandığı için yeni nesil sürümler ertelendi.

Splitgate’in yükseltilmiş sürümleri, geliştiricinin Twitch canlı yayını sırasında düzenlediği kısa bir soru-cevap oturumu sırasında açıklandı. CEO Ian Proulx, yeni nesil yükseltmelerin olacağını ancak şimdilik ertelendiğini söyledi. PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin neleri kapsayacağına dair ayrıntıları net olarak açıklanmadı.

Prolux, yeni nesil sürümler hakkında, “Yapacağız. Ayrıntıları paylaşmaya hazır değilim, ancak hemen hemen her oyunun yaptığı ve bizim keşfedeceğimiz bazı şeyler var. PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerini şimdiden çıkarmayı planlamıştık. Mesele, mümkün olduğunca sunuculara %110 odaklanma sorununa dönüştü.” şeklinde konuştu.

Splitgate, Portal ve Halo’yu birleştiriyor

Splitgate

Ücretsiz çok oyunculu nişancı Splitgate, oyunculara portal oluşturma yeteneği veriyor. Portallar sadece diğer bilim kurgu oyunlarındaki gibi konum değiştirmek için değil, rakipleri beklenmedik yönlerden vurmak için istenilen yerlere kurulabiliyor. Oyun, her biri 20’den fazla haritada geçen ve farklı yeteneklere uygun oyun modları aracılığıyla sıradan ve profesyonel oyunculara hitap ediyor.

Splitgate aslında 27 Temmuz’da hem şimdiki, hem de yeni nesil konsollara çıkacaktı. Ancak, açık beta süreci boyunca 600 bin oyuncu oyunu keşfetmeye çalıştı ve sunucu sorunları baş gösterdi. Oyun, kısa süre içinde PlayStation Store‘da en çok indirilen oynaması ücretsiz oyunlar arasında zirveye yerleşti. Sunucular maksimum 65.536 eş zamanlı oyuncuya ulaştığında, sunucu kapasitesini genişletmek için beta çevrimdışına alınmak zorunda kaldı. Geliştirici, sunucu kapasitesini artırmak ve oyunu çevrimiçi tutmak için 10 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Portal’lı Halo olarak tanımlanan Splitgate, Ağustos ayı içinde PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. PS5 ve Xbox Series X/S yükseltmelerinin ne zaman geleceğine dair bir gösterge yok ancak açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.