Left 4 Dead’in manevi halefi Back 4 Blood gelişim sürecini tamamladı

Zombi nişancı oyunu Back 4 Blood, yayıncı WB Games’in Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre gelişim sürecini tamamladı. Bu, Left 4 Dead’in manevi halefi olarak gelen oyunun piyasaya sürülmeye hazır olduğu anlamına geliyor. Geliştirici Turtle Rock, Ekim ayındaki lansmanından önce oyunu iyileştirmeye devam edecek.

Back 4 Blood’ın daha önce Valve tarafından satın alınarak Valve South olarak yeniden adlandırılan Turtle Rock’ın klasik Left 4 Dead oyunlarının devamı niteliğinde olduğu söylenebilir. Stüdyo daha sonra Left 4 Dead 2 üzerindeki çalışmaları tamamladıktan sonra Valve tarafından kapatıldı. Ancak daha sonra orijinal adıyla Turtle Rock olarak yeniden kuruldu ve yeni projeler üzerinde çalışmaya başladı.

Turtle Rock, Back 4 Blood ile beklediği yükselişi yakalayabilir

Back 4 Blood

Yeniden kurulduktan sonra Evolve ile PvP çok oyunculu alanında talihsiz bir başlangıç yaptı ve bekleneni veremedi. Ardından Oculus Rift için Face Your Fears, Journey of the Gods ve The Well gibi birkaç VR oyunuyla geri döndü. Son olarak Back 4 Blood, The Game Awards 2020’de duyuruldu ve oyuncuların yollarını gözlediği yeni Left 4 Dead oyunu olmayı hedefliyor.

Back 4 Blood, Left 4 Dead ile benzerliklerinin ötesinde oyunculara çeşitli avantajlar sağlayabilecek çeşitli kartlar oluşturmasına olanak tanıyan deste oluşturma sistemini tanıtacak. Deste oluşturma özelliği, daha hızlı şarjör değiştirme ve ekip çapında iyileştirmeler gibi güçlendirmelerle oyuncuların kendilerine en uygun oyun tarzını oluşturmalarına olanak tanıyacak. Ayrıca meydan okumayı seven oyuncular için çok oyunculu PvP Swarm modu da tanıtıldı.

Swarm modu, iki takımın Ridden akınlarına daha uzun süre dayanmaya çalıştığı bir 4v4 modu olacak. Takımlar, Temizleyici veya Ridden olarak her turda taraf değiştirecek. PvP modu, Left 4 Dead’in campaign versus modundan farklı olarak savunma odaklı bir deneyim sunacak. Stüdyo, Swarm modunun güvenli bölgeye ulaşmaya çalışmaktan daha fazlası olduğunu düşünüyor.

Back 4 Blood 12 Ekim’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Eğer oyunu denemek istiyorsanız, bugün itibarıyla başlayan açık betayı deneyebilirsiniz. Back 4 Blood’ın açık beta tarihlerine ve sunacağı içeriklere buradan göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.