Battlefield 2042, Battlefield 5’ten daha fazla oyuncuyla ilerliyor

Battlefield 2042, eleştirilerin odağında olmasına rağmen hızlı bir başlangıç yaptı. DICE, yeni oyunun şimdiden milyonlarca oyuncuya ulaştığını ve oyunun Battlefield 5’in önünde ilerlediğini duyurdu.

Geliştirici, yayınladığı bir blog yazısında, Battlefield 2042’nin küresel lansmandan sadece birkaç gün sonra milyonlarca oyuncu tarafından oynandığını belirtti. Stüdyo ayrıca yeni oyunun 2018’de çıkan Battlefield 5’e kıyasla aynı periyotta neredeyse iki kat daha fazla oyuncuya ulaştığını ekledi.

Karşılaştırma yapabilmeniz için Battlefield 5’in ilk iki ayında yaklaşık 7.3 milyon kopyaya ulaştığını belirtelim. Bu iyi bir sonuç ancak serinin önceki oyunu EA’in beklentilerinin altında kaldı. Bu noktada hızlı bir başlangıç yapan Battlefield 2042, satışlarının daha iyi olabileceğini gösteriyor. Yine de EA henüz net bir rakam açıklamadı.

Battlefield 2042

EA’in “milyonlarca” olarak nitelendirdiği rakam, oyunu satın alanların yanı sıra EA Play ve Xbox Game Pass ile deneme sürümüne erişenleri de içeriyor. Battlefield 2042, büyük bir oyuncu kitlesine ulaşsa da lansman sorunsuz geçmedi. Oyun kısa sürede Steam’de en çok olumsuz yorum alan ilk 10 oyun arasına girdi.

DICE, blog yazısında Maç Sonu Skor Tablosu, Sunucu Tarayıcısı ve Sesli Sohbet gibi sıkça talep edilen özellikleri ele alacağını belirtti. Geliştirici ayrıca oyunun 2. güncellemesini 25 Kasım ve üçüncü güncellemesini Aralık ayı başında yayınlayacağını belirtti. Ayrıca, yıl sonuna planlanan başka bir güncelleme üzerinde de çalıştığını söyledi.

EA ve DICE, 2022 başında Battlefield 2042’nin ilk sezonu hakkında daha fazla ayrıntı sunacak. Oyunun 1. Sezonu, yeni bir Uzman, Battle Pass, yeni Portal içeriği ve daha fazlasıyla gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.