Battlefield 2042’nin NWT-50 keskin nişancı tüfeği, tanksavardan daha etkili

Battlefield 2042, tank, uçak ve helikopter gibi çeşitli savaş araçlarıyla rakiplerinden öne çıkıyor. Oyuncular, bu araçlara karşı koyabilen silahların sınırlı olmasından şikayet etse de, topluluk farklı yöntemler geliştirebiliyor. Tanksavar kadar güçlü bir keskin nişancı tüfeği buna iyi bir örnek.

SheroxXx adlı bir reddit kullanıcısı, Battlefield 2042’deki NWT-50 keskin nişancı tüfeğinin, tankları anti-zırh silahı olarak tasarlanan M5 roketatardan daha hızlı bir şekilde patlatabildiğini keşfetti. Bunun en önemli sebebi atış hızı gibi görünüyor. NWT-50, M5’ten çok daha hızlı ateş edebiliyor.

Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere keskin nişancı tüfeği, tankı neredeyse iki kat daha hızlı bitirebiliyor. Battlefield 2042 oyuncuları, roketatar ile tankları patlatmak için en az dört rokete ihtiyaç duyuyor ve ikmalsiz sadece üç roket taşıyabiliyor. Ancak NWT-50 keskin nişancı tüfeğiyle çok daha hızlı ve cephane kaygısı yaşamadan tanksavar rolüne geçebilirler.

NWT’nin kilidinin açılması uzun zaman alıyor. Öte yandan diğer keskin nişancı tüfekleri, roketatar kadar güçlü değil. DICE, muhtemelen bu dengesizliği güncellemeyle giderecektir. Battlefield 2042, hatalar ve eskiklikler nedeniyle iyi bir başlangıç yapmadı ve kısa vadede düzeltme yamaları sıklıkla gelecektir.

Battlefield 2042, 19 Kasım’da piyasaya sürülmesinin ardından kalitesinden Uzman sistemine, optimizasyonundan haritalarına, silahlarına kadar birçok noktada eleştiri yağmuruna tutuldu. Popüler birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyunu, Steam’de tüm zamanların en çok olumsuz yorum alan oyunlarından biri konumunda.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.