The Lord of the Rings stüdyosu, dünya çapında bir IP’ye dayanan yeni bir oyun geliştiriyor

The Lord of the Rings filmlerinin efekt ve sahne stüdyosu Weta, oyun bölümünün dünya çapında büyük bir IP’ye dayanan yeni bir oyun üzerinde çalıştığını açıkladı. Stüdyo, yeni oyun projesi için iş ilanı verdi.

Weta Workshop Interactive, yapımcı rolü için verdiği iş ilanında, fikrin kendileri için çok değerli ve ilginç olduğunu belirtiyor. Weta en çok Peter Jackson’ın The Lord of the Rings filmlerindeki çalışmalarıyla tanınıyor. Ayrıca The Hobbit, Avatar, King Kong ve Wonder Woman gibi yıllar dünya çapında sayısız proje üzerinde çalıştı.

Weta Interactive, oyunu PC ve konsol için geliştiriyor

Weta Interactive’in yeni oyunu PC ve konsol için geliştiriliyor. İlandaki açıklama, projenin daha yeni başladığını ortaya koyuyor. Geliştirici, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, yeni oyunun dünyanın dört bir yanındaki hayranları ve oyuncuları memnun edecek, inanılmaz derecede zengin ve ilham verici bir lisansa dayandığını söylüyor.

Weta’nın Wellington, Yeni Zelanda merkezli oyun bölümü 2012’de kuruldu. Yapımcı rolü, şu anda stüdyoda açık olan tek pozisyon. Stüdyonun bugüne kadar üzerinde çalıştığı oyunlar arasında Dr. Grordbort’s Invaders ve çok oyunculu VR oyunu Combonauts yer alıyor.

Film yapımcısı Peter Jackson’a ait olan Weta’nın bir kısmı geçtiğimiz günlerde 1.6 milyar dolara oyun motoru şirketi Unity’ye satıldı. Unity ve Weta, bir meta veri deposu oluşturmak için birlikte çalışıyor. Oyunla ilgili detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.