Bir oyuncu, Battlefield 2042’nin Portal modunda battle royale deneyimi oluşturdu

Battlefield 2042, Portal modu ile oyuncuların kendi deneyimlerini oluşturabilmelerine olanak tanıyor. Yeni mod, oyunda Call of Duty: Warzone tarzı bir Battle Royale modu yapmak için kullanıldı.

Bir Reddit kullanıcısı, Battlefield 2042’nin yeni Portal araçları sayesinde kendi battle royale modlarını yaptıklarını açıkladı. “Warfield 100” adlı özel yapım, battle royale gereksinimlerine için bazı ilginç çözümler sunarken, oyun öncesi lobi, rastgele ganimet, kapanış çemberi ve daha fazlasını sağlıyor.

Battlefield 2042 oyuncuları, Warfield 100 oyununa girdiklerinde bir lobi öncesi alana konuyor. Rastgele silahlar ve ekipmanlarla donatılan oyuncular, lobinin dolmasını beklerken atış talimi yapabiliyor. Lobinin dolmasının ardından doğrudan savaş alanına giriş yapıyorlar.

Battlefield 2042

Oyun modu, diğer battle royale modlarında olduğu gibi oyuncuları savaş otobüsü veya helikopterle indiremese de paraşütle inme imkanı sağlıyor. Katılımcılar, bir tabanca ve el bombalarıyla başlangıç yapıyor. Portal editörü, oyuncuların tabancalarını alıp değiştirmeleri için yerden ganimet almalarına izin vermiyor. Kullanıcı buna akıllıca bir çözüm bulmuş.

Warfield 100, oyunculara bir silahın yakınında olduklarını “on-loot” kelimelerini görüntüleyen bir ekran mesajı aracılığıyla bildiriyor. Bu noktada, oyuncular üç kez art arda çömelerek mevcut silahlarını yakındakilerle değiştirebiliyor. Ayrıca oyunda gaz yerine bir dış daire oluşturan ve her iki dakikada alanı küçülten bir grup yapay zeka oyuncu var.

Karışıklığı önlemek için yapay zeka oyuncular haritada kırmızı renkle vurgulanıyor. Oluşturdukları çember tarafından belirlenen sınırların dışına çıkmak, oyuncuların hasar almasına ve ölümüne neden olabiliyor. Warzone’a benzer şekilde, Warfield 100’de ölenler, savaş alanına geri dönmek için bir hapishaneye gönderiliyor.

Oyuncular, ilk hapisaneye düştüğünde bir rakibi alt ederek geri dönebiliyor. Her öldüklerinde, yenmeleri gereken düşman sayısı bir adet artıyor. Toplam dört düşmanı öldürmeleri gerektiğinde geri dönme şansları kalmıyor. Battlefield 2042 geliştiricileri, battle royale konusunda adım atmasa da, oyuncular alternatif çözümler bulmaya çalışıyor…

Battlefield 2042 Battle Royale modu oynanış görüntüleri:

Reddit kullanıcısı, Battlefield 2042 oyuncularına ilgisi için teşekkür etti ve modun daha fazla çalışma gerektirdiğini belirtti. Aslına bakılırsa Warfield 100, tam olarak battle royale hissi vermese de olabildiğince benzer bir deneyim sunmaya çalışıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.