Battlefield 2042, oyun içi sesli sohbet özelliği olmadan gelecek

Battlefield 2042, geçtiğimiz günlerde erken erişimle başlangıç yaptı ve oyunda sesli sohbet özelliğinin olmadığı ortaya çıktı. Sesli sohbetin olmaması, modern bir çok oyunculu nişancı için göze batan bir eksiklik olacak.

Oyunculara ve eleştirmenlere göre, sesli sohbetin eksikliği en çok dört kişilik bir takımda diğer oyunculara karşı mücadele vereceğimiz 32 oyunculu Hazard Zone modunda göze çarpıyor. EA, şu anda çoğu insanın iletişim kurmak için Discord ve konsolların parti/sohbet özellikleri gibi uygulamaları kullandığını belirterek oyun içi sesli sohbeti lansmandan kısa bir süre sonra ekleyeceğini söyledi.

EA’in hesaba katmadığı (ya da şimdilik görmezden geldiği) nokta, Battlefield 2042 oynayan arkadaşlarımız yoksa ve arkadaş listemizin dışındaki oyuncularla eşleşerek oyunuyorsak, ekibimizle iletişim kurmak için hızlı sohbet menüsünü kullanmak zorunda kalacak olmamız. Doğal olarak sesli sohbetle iletişim kuran oyunculara karşı dezavantajlı olacağız…

Battlefield 2042, çözülmesi gereken birçok teknik soruna sahip

Battlefield 2042, Battlefield Portal

Battlefield 2042, oyun içi sesli sohbet içermese de, çok sayıda teknik sorunla birlikte gelecek. EA, DICE’ın Battlefield 2042’yi olabildiğince sorunsuz ve ödüllendirici bir duruma getirmek için son derece sıkı çalıştığını belirtti. Buna rağmen, hiçbir lansmanın kusursuz olmadığını ve yine de ilk birkaç hafta bazı hataların olabileceğini öne sürdü.

EA, resmi sitesinde tespit edilen sorunları listeledi. Oyunun karakterlerinden eşleşme sistemine, modlarından oynanışına, hatta ilerleme sistemine kadar birçok alanda düzeltilmesi gereken hataları var. Belki de ilk gün yamasıyla birlikte daha sorunsuz bir deneyim sağlanabilir.

Battlefield 2042, 19 Kasım‘da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. EA Play Pro üyeleri ve oyunun Gold veya Ultimate sürümlerini ön sipariş verenler, 12 Kasım’dan itibaren erken erişimle erişebiliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.