Assassin’s Creed yazarı Darby McDevitt, Assassin’s Creed Infinity için Ubisoft’a geri döndü

Assassin’s Creed serisinin birçok oyununda imzası bulunan Darby McDevitt, Ubisoft’a yeniden katıldı. Serideki birçok oyunu yazan ve yöneten tecrübeli isim, Assassin’s Creed Infinity ile birlikte geri dönüyor.

McDevitt, yeni fikirler ve bilinmeyen sınırlar keşfetmek istediğini belirterek, bu yılın başlarında şirketten ayrılmıştı. Ancak sürpriz bir şekilde Ubisoft’a geri dönerek, serinin merakla beklenen bir sonraki oyunu Assassin’s Creed Infinity üzerinde çalışmaya karar verdi.

Darby McDevitt, yaklaşık 10 yıl boyunca Assassin’s Creed üzerinde çalışmıştı

Assassin's Creed

Tecrübeli yazar ve yönetmen, yaklaşık 10 yıl boyunca Assassin’s Creed serisi üzerinde çalıştı. Ubisoft’ta en son Assassin’s Creed Valhalla ve henüz duyurulmamış bir projede Anlatı Yönetmeni olarak görev aldı. Ayrıca Assassin’s Creed IV: Black Flag, Assassin’s Creed Revelations oyunları ve Assassin’s Creed Embers kısa filminin Baş Senaryo Yazarıydı. Ayrıca Assassin’s Creed Origins, Assassin’s Creed Unity, Assassin’s Creed: Bloodlines gibi diğer oyunlarda da çalıştı.

McDevitt’in LinkedIn profili, 2016-2018 yılları arasında üzerinde çalıştığı oyunun henüz duyurulmadığını öne sürüyor. Söz konusu projenin ne olduğunu tahmin etmek zor. Serideki geçmişi göz önüne alındığında, Assassin’s Creed Infinity olabilir ancak henüz duyurulmamış olduğunu belirtmesi soru işareti yaratıyor.

Yönetmen, Ubisoft’tan ayrılmasının ardından iLLOGIKA’da korku filmi serisinden A Quiet Place oyununda Anlatı Yönetmeni olarak yedi ay geçirdi. A Quiet Place, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. İki filmin olaylarını tekrarlamak yerine orijinal bir hikayeyle gelecek ancak serinin gerilim, duygu ve drama karışımını yakalayacak.

Söylentilere göre Assassin’s Creed Infinity, birden fazla tarihsel çizgide ilerleyen bir canlı hizmet oyunu olarak gelecek. Daha fazla detay ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.