Stardew Valley’in yaratıcısı artık güncellemeler yerine bir sonraki oyununa odaklanıyor

Stardew Valley oyununun yaratıcısı Eric Barone, oyuncuları heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Barone, popüler çiftçilik simülatörü için yeni güncellemeler sunmak yerine, henüz duyurmadığı yeni oyununa odaklandığını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Twitch’te Zach Hartman’a konuşan Barone, bir takipçinin gelecekteki güncellemeler ve evlilik seçenekleri hakkında sorduğu soruya, “Başka bir Stardew Valley güncellemesi olacağını söyleyemiyorum. Bu noktada ben bile bilmiyorum. Şu anda bir sonraki oyunuma odaklandım. Yani, göreceğiz.” cevabını verdi.

Yeni oyun, Stardew Valley ile ortak noktalara sahip

Stardew Valley

Eric Barone, yeni oyunu hakkında çok fazla konuşmadı. Ancak yakın gelecekte resmi duyurunun yapılacağını belirterek birkaç ayrıntı da verdi. Yeni oyun Stardew Valley gibi pixel art tarzına sahip olacak. Çiftlik oyunu olmasa da, bazı yönlerden ona benzeyecek. Barone yeni oyunu hakkında yaptığı konuşmada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Ne olduğunu çok yakında açıklayabilirim. Şu anda kimse bilmiyor. Söyleyebileceğim şey, Stardew Valley gibi yukarıdan aşağıya bakış açısı olan bir başka piksel art oyunu. Bazı yönlerden Stardew Valley’e benziyor ama aynı zamanda bir çiftçilik oyunu değil. Bu farklı bir şey.”

Yeni oyunla ilgili ayrıntılar Barone ve YouTuber Unsurpassable Z iş birliğiyle ilk kez düzenlenen Stardew Valley Cup’ın ardından geldi. SEvilen çiflik simülatörünü espor dünyasına taşıyan rekabetçi turnuva 40.000 dolarlık bir ödül havuzuna sahipti. Etkinliğin sona ermesinin ardından Barone, turnuvayı kazanan Sandy’s Candies takımını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tebrik etti.

Stardew Valley, 2016’da piyasaya sürüldükten bu yana sadık bir topluluk oluşturarak önemli bir başarı elde etti. Çiftlik simülatörü, PC, konsollar ve mobil cihazlarda oynanabiliyor. Ayrıca bu yıl masa oyunu da çıktı. Barone’nin bir sonraki oyunu için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.