The Elder Scrolls 6, Starfield gibi Xbox’a özel olabilir

Bethesda’nın The Elder Scrolls serisindeki son oyunu, 10 yıl önce piyasaya sürülen Skyrim olmuştu. Şirketin Microsoft tarafından satın alınmasının ardından The Elder Scrolls 6 için planları merak ediliyordu. Ortaya çıkan son raporlar, oyunun Xbox’a özel olarak planlandığını bildiriliyor.

GamesBeat muhabiri Jeff Grubb, Bethesda’dan Pete Hines’ın yakın tarihli bir röportajda Starfield‘ın PS5’e gelebileceğini ima ettiği yönündeki bir paylaşımı reddetti. Xbox’tan Aaron Greenberg, geçtiğimiz günlerde oyunun PS5 için çıkmayacağını ve sadece Xbox platformlarına geleceğini açıkça belirtmişti. Grubb’a göre Starfield’ın yanı sıra The Elder Scrolls 6 da Xbox’a özel olarak planlandı.

Grubb, sektörde güvenilir sızıntılarıyla bilinse de, Bethesda Softworks ve Microsoft’un The Elder Scrolls 6 için platformlar konusunda herhangi bir resmi duyuru yapmadığını belirtelim. Bethesda Games Studio yöneticisi Todd Howard, geçtiğimiz aylarda oyunun hâlâ tasarım aşamasında olduğunu doğruladı. Yani daha fazlasını öğrenmek için uzun bir süre daha bekleyebiliriz.

Microsoft, Bethesda’yı satın almanın avantajını kullanmayı seçerse, The Elder Scrolls 6 yalnızca Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürebilir. Starfield, 11 Kasım 2022‘de yeni nesil Xbox konsollarına özel olarak gelecek. Yani henüz erken geliştirme aşamasında olan ve daha geç çıkacağı öngörülen The Elder Scrolls 6’nın Xbox One’a gelmesi de zor bir ihtimal.

The Elder Scrolls 6’nın hangi platformlara geleceği aylardır soruluyor. Xbox patronu Phil Spencer geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yapılan bir röportajda oyunun Xbox’a özel olabileceğini öne sürmüştü. PlayStation başkanı Jim Ryan ise yine aynı dönemde yaptığı bir açıklamada, Starfield ve Elder Scrolls’un PS5’e gelip gelmeyeceğini bilmediğini belirtmişti.

Kısaca Microsoft’un Xbox Series X ve Series S konsollarının satışlarını artırmak için The Elder Scrolls 6’dan yararlanma potansiyeli var. Ancak resmi açıklama gelene kadar Tamriel’e dönmek isteyen PlayStation oyuncularının henüz umutsuzluğa kapılmalarına gerek yok. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.