Beyond Good and Evil 2’nin iptal edilmesi an meselesi

Beyond Good and Evil 2, yıllardır gelişim sürecini tamamlayamadı ve şimdiye kadar Ubisoft’un planları düzgün gitmedi. Ortaya çıkan yeni söylentiler, durumun daha da kötüleştiği ve oyunun iptal edilmesinin an meselesi olduğu yönünde.

VGC’den Tom Henderson‘a göre, Beyond Good and Evil 2, yayıncının gelecekteki oyunlarına yönelik hedeflerine uymuyor. Öyle ki proje, bazı geliştiriciler tarafından yeni bir Skull & Bones vakası olarak nitelendiriyor. Yeni oyun beklentileri suya düşecek gibi görünüyor.

Beyond Good and Evil 2, devam oyunu vizyonundan saptı

Beyond Good and Evil 2, ilk olarak 2007‘de geliştirilmeye başladı ve ilerleyen zamanlarda yaratıcı süreçteki eksikliklerden kaynaklı krizler yaşandı. Oyun, 2008 yılına kadar ön yapım aşamasında kaldı ve üzerinde birçok defa değişiklik yapıldı. Başlangıçta Beyond Good and Evil’ın devamı olması amaçlanan oyun, bir ön bölüm olarak elden geçirildi.

Sonuç olarak proje, tamamen farklı bir yönde ilerledi. Ardından oyunun yönetmeni Michel Ancel‘in geçtiğimiz yıl oyun sektöründen ayrılmasıyla birlikte işler daha da kötüleşti. Ancel, Ubisoft’taki kötü çalışma ortamı ve taciz soruşturmaları sırasında ayrılık kararı almıştı.

Yaşanan sorunların ardından şimdi de, oyunun Ubisoft’un geleceğe yönelik hedeflerine uymadığı öne sürülüyor. Sürekli geliştirme sorunları yaşanması, projenin Skull & Bones 2.0 olarak tanımlanmasına yol açtı. Görünüşe göre merakla beklenen oyunu, daha önce yayınlanan fragmanların ötesinde bir daha göremeyeceğiz.

Ubisoft Singapur tarafından geliştirilen Skull & Bones da aynı şekilde yıllardır sorunlarla boğuşuyor ve hâlâ gün yüzüne çıkamadı. Ancak geçtiğimiz Eylül ayında korsan temalı oyunun gemi sınıfları, açık dünyası ve ilerleme sistemi gibi detayları sızdırılmıştı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Beyond Good and Evil 2, henüz iptal edilmedi ve Ubisoft Montpellier, Temmuz ayında proje için iş ilanları bile verdi. Ancak bazı geliştiriciler oyunun iptalinin an meselesi olduğuna inanıyor. Gelişmeleri takip edeceğiz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.