Remedy Entertainment: Alan Wake Remastered satışları iyi başladı

Remedy Entertainment, üçüncü çeyrek mali raporunda, Alan Wake Remastered‘ın iyi bir başlangıç yaptığını açıkladı. Alan Wake’in yenilenen sürümü, geçtiğimiz ay piyasaya sürüldü ve oyunu ilk kez PlayStation konsollarına taşıdı.

Remedy CEO’su Tero Virtala, yaptığı açıklamada, herhangi bir rakam belirtmese de, oyunun hem eleştirmenler hem de oyuncular tarafından olumlu karşılandığını ve satışların iyi başladığını belirtti. Virtala açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Eylül ayında, iki Epic Games Publishing projesinden daha küçük ölçekli olanı Alan Wake Remastered’ın tamamlandığını ve Ekim ayında Epic Games Store, Xbox, PC ve tarihinde ilk kez PlayStation konsollarında piyasaya sürülmeye hazır olduğunu duyurduk. Lansman, bizim ve dünyanın dört bir yanındaki Alan Wake hayranları için özel bir anı işaret ediyor. Raporlama döneminden sonra oyunun hem eleştirmenler hem de oyuncular tarafından olumlu karşılandığını ve satışların iyi başladığını gördük.”

Control, devam eden satışlarıyla katkı sağlamaya devam ediyor

Control

Remedy, aynı raporda diğer Epic Games Publishing projesinin geliştirme sürecinin başladığını belirtti. Öte yandan stüdyo geçtiğimiz çeyrekte gelir ve kârda yıldan yıla düşüş bildirdi. Control ile başlayan ivme yavaş yavaş düştü ancak aksiyon-macera oyunu, piyasaya sürüldükten iki yıl sonra bile satışlarına tatmin edici bir şekilde devam ediyor.

Control Ultimate Edition, Şubat ayında PS5 ve Xbox Series X/S için yayınlandı ve satışların hareketlenmesine yardımcı oldu. Stüdyo, şu anda biri çok oyunculu olmak üzere iki Control oyunu üzerinde çalışıyor. Control, Ağustos ayında 10 milyondan fazla oyuncuya ulaşarak önemli bir dönüm noktasını yakaladı.

Remedy Connected Universe, Control’un ardından Alan Wake ile daha da genişleyecek gibi görünüyor. Geliştirici, remaster sürümünün ilgi görmesinin ardından muhtemelen devam oyunu için kolları sıvayacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.