Black Myth: Wukong’un Unreal Engine 5 oynanış videosu yayınlandı

Çin edebiyatının önde gelen eserlerinden Journey to the West’ten ilham alan Black Myth: Wukong, artık Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor. Yayınlanan 12 dakikalık oynanış videosu, aksiyon RPG oyununun göz alıcı grafiklerle karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Black Myth: Wukong, geçtiğimiz yıl Unreal Engine 4 oyunu olarak sergilenmişti. Ancak geliştirici Game Science, oyunun artık Epic Games’in desteğiyle Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirildiğini duyurdu. Bu geçişle birlikte, oyunun lansmanda 4K 60 FPS, ışın izleme ve Nvidia DLSS desteğiyle geleceği belirtildi.

Game Science, Black Myth: Wukong’un Unreal Engine 5 motorundaki oynanışını gösteren 12 dakikalık yeni bir video yayınladı. Oynanış videosunda oyunun fantastik ve harika görünen dünyasının yanı sıra tatmin edici dövüş mekanikleri gösteriliyor.

Black Myth: Wukong oynanış videosu

Black Myth: Wukong, konsollar ve PC için geliştiriliyor ancak Game Science, oyunun geleceği platformları ve çıkış tarihini net olarak açıklamadı. Ayrıca 16. yüzyıl Çin edebiyatının ardındaki mitolojiye dayanması dışında oyun hakkında çok fazla şey bilinmiyor.

Yeni oynanış videosu, yeni yetenekler, görsel efektler, boss’lar ve hikaye ipuçlarıyla daha önce gördüğümüzden çok daha fazlasını sunuyor Game Science, oyunun hikayesinin 15 saatten fazla süreceğini ve 100’den fazla düşman türünü içereceğini söylemişti. Geliştirici, oyunu gereksiz içeriklerle şişirmekten kaçınmak istiyor. Black Myth: Wukong için yapılan resmi tanımlama şu şekilde:

“Wukong’un hikayesi, Wukong’un kendisinden daha fazlasını anlatıyor. Maymun kesinlikle başrolde ama yine de tüm canlı dünyanın küçük bir parçası. Journey to the West’te pek çok merak uyandıran karakter ve düşündürücü diyaloglar olsa da, örtülü karanlıktan bahsedilmiyor. Wukong, ‘kötüleri’ yendiğinde alkışlıyoruz ama onlar gerçekten kim? Neden kahramanlarımıza karşı çıkıyorlar? Kurnaz periler, acımasız canavarlar, şehvetli lordlar veya korkak tanrılar… Korkularını ve sevgilerini, iyi niyetlerini ve nefretlerini, takıntılarını ve yaşamlarını merak ediyoruz.”

Game Science, resmi web sitesinde bir soru-cevap bölümünde oyunu tamamen tatmin olana kadar piyasaya sürmeyeceğini açıklamış olsa da, oyunun 2023 yılında çıkacağı konuşuluyor. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yayınlanan önceki oynanış videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.