PlayStation Studios, geliştiricilerinden sınırları zorlayan, cesur oyunlar istiyor

Sony son dönemde oldukça iddialı ve büyük beğeni toplayan oyunlarla karşımıza çıktı. PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, birinci parti geliştiricilerden oyunlarında, yeni bir vizyon çizen God of War ve The Last of Us Part II gibi son derece cüretkar seçimler yapmaya devam etmelerini istediğini söyledi.

Hulst, Game Informer ile yaptığı uzun röportajda, Sony stüdyolarını gerçekten cesur ve sınırları zorlayan deneyimler ürettikleri için övdü. Sony’nin platformlarında AAA oyunlar veya daha küçük, bağımsız oyunlar olmasına bakılmaksızın daha çeşitli deneyimler istediğini yineledi. Konsol devi, en büyük kozu olan birinci parti oyunlarında çeşitliliğin en önemli şey olduğunu daha önce de belirtmişti.

PlayStation Studios başkanı, stüdyoları cesur olmaya teşvik ediyor

PlayStation Studios, Sony

PlayStation Studios başkanı, geliştiricileri seçimlerinde son derece cesur olmaya teşvik ettiğini ve onları desteklediğini belirterek, “Ekiplerimizin gerçekten cesur olduğunu düşünüyorum ve bu sadece tüm önde gelen serilere değil, aynı zamanda God of War’ın İskandinav mitolojisi ve The Last of Us Part II‘nin anlatı yapısında da öne çıkıyor. Bu, inanılmaz derecede zorlu bir deneyim yaratıyor ama oyuncu için her zaman rahat olmayabilir. Sınırları zorlamamızı ve ortamımızın sınırlarını ve hikaye anlatma sanatının durumumuzu geliştirmemizi istiyorum. Sanırım PlayStation ile yaptığımız her şeyi bu yüzden yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Hulst, oyunların farklı türlerde hem büyük hem de küçük ölçekli olmasını istediğini belirtirken, çeşitliliğe örnek olarak PS5’in lansman oyunlarını gösterdi. Ayrıca Sony’nin çalışmaları arasında henüz duyurmadığı çok daha fazla proje olduğunu belirtti.

Sony, şu anda geliştirme aşamasında olan ve yarısından fazlası yeni IP olarak nitelendirilen 25 oyun üzerinde çalıştığını daha önce belirtmişti. PlayStation Studios, yeni projelerinde birinci parti geliştiricilerin yanı sıra Haven Studios ve Deviation Games gibi stüdyolarla ortak çalışıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.