Blizzard yöneticisi, Diablo dizisinin harika bir fikir olabileceğini düşünüyor

Diablo Genel Müdürü Rod Fergusson, popüler aksiyon RPG serisine dayanan bir dizinin harika bir fikir olabileceğini söyledi.

Windows Central‘a konuşan Fergusson, hikâyenin iyiye karşı kötü temasına sahip olduğunu ve bunun birçok insanın bağ kurabileceği, anlayabileceği bir uyarlama ortaya çıkabileceğini düşünüyor.

Görünüşe göre dünyasından ekranlara taşınan yapımlara bir yenisi daha eklenebilir. Yönetici, Diablo dizisi olasılığına dair görüşlerini şöyle aktardı:

“Evet, kesinlikle işe yarayacağını düşünüyorum. Bir IP olarak Diablo’da gerçekten hoşuma giden şeylerden biri de bu; Yüksek Gökler ve Yanan Cehennemler, İyi ve Kötü karşı karşıya fikri gibi çok bağdaştırılabilir temalara sahip. Bunu çok iyi tercüme edilebilecek bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Diablo 4, Diablo IV, Türkçe

Oyunlardan uyarlanan diziler, Diablo için ilham veriyor

Fergusson şu anda Diablo dizisine dair açıklayacak bir şeyi olmadığını ancak serinin artık TV uyarlaması için olgunlaştığına inandığını ekledi.

Ayrıca başarılı bir şekilde diziye çevrilen bir oyun örneği olarak Cyberpunk: Edgerunners dizisini göstererek, “Son zamanlarda çok güzel diziler oldu” dedi.

Son dönemde The Last of Us, Halo, Twisted Metal ve Fallout gibi uyarlamalar izleyici karşısına çıktı. Öte yandan Sony, God of War ve Horizon gibi potansiyeli yüksek diziler üzerinde çalışıyor.

Gelecekte bir Diablo dizisi gelebilir gibi görünüyor ancak Blizzard’ın tek uyarlaması olmayacak. Stüdyonun bir diğer popüler serisi Warcraft, 2016’da Duncan Jones’un imzasını taşıyan bir filme uyarlanmıştı.

Bu arada Amazon Prime Video’nun Fallout dizisi 2. sezonuyla geri dönecek. Ayrıca Netflix, The Witcher dizisinin 5. sezonla final yapacağı duyurdu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.