Borderlands 3 geliştiricilerinden 7 kıdemli isim görevinden ayrıldı

Borderlands 3 kıdemli geliştiricilerinden 7’si, yeni bir bağımsız proje üzerinde çalışmak üzere Gearbox Software’den ayrıldı. Borderlands 3ün yanı sıra üretim öncesi başka bir proje üzerinde çalışan geliştiricilerin şirketten ayrılacaklarını yaklaşık iki hafta önce bildirdiği belirtildi.

Ayrılanlar arasında 10 yıldan fazla süredir Gearbox’ta çalışan Borderlands serisinin kıdemli yapımcısı Christopher Brock, baş görev tasarımcısı Keith Schuler ve sanat yönetmeni Scott Kester gibi kritik isimler yer alıyor. Ayrıca Borderlands 3 yaratıcı yönetmeni Paul Sage, UX direktörü Chris Strasz ve baş karakter sanatçısı Kevin Penrod da ayrılan geliştiriciler arasında.

Gearbox ile yollarını ayıran isimler, üretim öncesi aşamada olan bir proje üzerinde çalışıyordu. Gearbox Entertainment’ın kurucusu Randy Pitchford, ayrılık sürecinin en iyi şartlarda gerçekleştiğini ve şirketin mevcut planlarında aksamalara neden olmayacağını öne sürdü. Ayrıca şirketin Tiny Tina’s Wonderlands oyununu bitirmeye odaklandığını belirtti.

Borderlands 3 geliştiricisi Gearbox, taze kana ihtiyaç duyuyor

Borderlands 3, Amara

Şirket içinden bir başka kaynak ise ayrılıkların stüdyonun taze kana ihtiyaç duyduğunu ve eski isimlerine yerine projelere öncülük edecek yeni adaylar için heyecanlı olduğunu bildirdi. Geçtiğimiz yıl stüdyonun Borderlands 3 geliştiricilerine düşük olan ilk ödemeyi telafi etmek için vadedilen yüksek ikramiyelerin ödenmediği bildirilmişti. Gearbox, ayrılıkların ardından maddi yükü üzerinden atmanın hafifliğiyle yeni isimler için heyecan duyuyor olabilir.

Borderlands 3, 2019 yılında piyasaya sürüldü ve ilk beş günde 5 milyonun üzerinde kopya sattı. Oyunun bu yılın başlarında çapraz platform desteği alması beklenirken, yayıncının Gearbox’tan bu özelliği yalnızca PlayStation konsollarından kaldırmasını istediği bildirildi. Bunun nedeni muhtemelen Sony’nin çapraz oyundan kaynaklanan gelir kayıpları için tazminat talep etmesiydi.

Gearbox’ın bir sonraki Borderlands ile ilgili oyunu, yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosunun yanı sıra geçmiş Borderlands oyunlarından farklı olarak benzersiz bir karakter yaratma sistemine sahip olan Tiny Tina’s Wonderlands olacak. Yeni isim Wonderlands, bir yan ürün ve tamamen yeni bir serinin başlangıcı olarak Borderlands’ten ayrılışı temsil ediyor.

Kendi projeleri üzerinde çalışmak için ayrılan Borderlands 3 geliştiricilerinin stüdyo hamlesine dair detaylar veya henüz ne tür bir oyun üzerinde çalıştıkları bilinmiyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz, takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.