Sony, PS5 özel oyunu Returnal’ı mega hit olarak tanımlıyor

Sony, PS5 özel oyunu Returnal ve geliştiricisi Housemarque’dan oldukça memnun görünüyor. Konsol devi, Finlandiya merkezli stüdyoyu satın aldıktan sonra PlayStation Studios web sitesinde üçüncü şahıs nişancı oyununu “mega hit” olarak tanımladı.

PlayStation Studios sayfasında Sony bünyesindeki stüdyolar listeleniyor ve her bir logonun altında geliştirici hakkında çok kısa bir açıklama yer alıyor. İngilizce sayfada Returnal mega hit olarak nitelendirilirken, Türkçe sayfada, “Çok sevilen Returnal’ın ardındaki stüdyo.” ifadesi yer alıyor. Görünüşe göre Sony, yeni bir IP olarak piyasaya sürülen oyunun performansından memnun görünüyor.

Returnal başarılı bir oyun olarak kabul ediliyor

Returnal

Returnal için şimdiye kadar satış rakamları açıklanmadı. Ancak oyunun 619 TL‘den (70 dolar bandı) başlayan fiyatlarla piyasaya sürülen riskli bir proje olduğu düşünüldüğünde, mega hit tanımlaması umut verici görünüyor. Sony, Mayıs ayında oyuncuların Returnal’a 5 milyon saatten fazla zaman ayırdığını ve oyunu başarılı bir sürüm olarak kabul ettiğini açıklamıştı.

Sony, bir yandan bağımsız geliştiricilerle iş birliği yaparken diğer yandan bünyesindeki stüdyo sayısını artırmaya devam ediyor. Housemarque, Returnal ile kazandığı ivmeyle yükselmek istedi ve daha iddialı oyunlar yapmak için PlayStation Studios ailesinin bir parçası oldu. Ardından konsol devi, PC’ye taşıdığı oyunlarla bilinen Nixxes Software‘i satın aldı. Ayrıca Haven Studios, Firewalk Studios ve Deviation Games ile PlayStation’a özel oyunlar için ortaklık kurdu.

PlayStation Studios sayfasındaki Bend Studio’nun açıklamasında Days Gone veya stüdyonun herhangi bir oyunundan bahsedilmemesi ilginç. Açıklamada sadece, “Oregon’un güzel Cascade Dağları’nın yanında 25 yılı aşkın bir süredir oyunlar yaratıyor.” ifadesi yer alıyor. Belki de Sony’nin Days Gone 2 projesini kabul etmemesinin ardından defter kapanmış olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.