Bully 2’nin çok yakında duyurulabileceği iddia ediliyor

Bully 2, son yıllarda söylentilere konu olan oyunlar arasında. Yeni bir rapora göre devam oyunu geliştirme aşamasında ve The Game Awards 2021’de gösterilmesi planlanan oyunlar arasındaydı.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson, bazı insanlara Bully 2’nin ‘oynanabilir’ bir versiyonunun gösterildiğini ve geçtiğimiz hafta gerçekleşen The Game Awards’ın sürprizlerinden biri olarak duyurulmasının planlandığını belirtti. Ayrıca etkinliği es geçen oyunun yakında duyurulabileceğini öne sürdü.

Henderson, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bully 2’nin geçen haftaki The Game Awards’ta, bazı kişilere yakında bir açıklamayı ima eden bazı materyallerin gösterilmesinin ardından potansiyel bir sürpriz olması bekleniyordu. Bazı insanlar, TGA’dan sadece birkaç hafta önce ‘oynanabilir bir sürüm’ gördü.” ifadelerine yer verdi.

Henderson, Game Informer’ın yardımcı editörü Blake Hester tarafından desteklendi. Hester, “Yeni hikaye yakında geliyor. Bir veya iki hafta içinde.” mesajıyla birlikte Bully logosu paylaştı. Ancak paylaşımından kısa süre sonra hesabını korumaya aldı.

Hester’in hesabını korumaya almasının ardından, Game Informer’ın video editörü Alex van Aken, söz konusu mesajın Bully 2 ile ilgisi olmadığını iddia etti. Yine de Tom Henderson gibi bir ismin de aynı söylemlerde bulunması pek de tesadüf gibi görünmüyor.

Bully 2 yeniden geliştiriliyor

Bully

Daha önce Bully’nin devam oyununun 2010’ların başında geliştirilmekte olduğu ancak 18 aylık geliştirme sürecinin ardından başarısızlıkla sonuçlandığı bildirilmişti. Ayrıca Rockstar’ın kurucu ortağı Dan Houser ve en güvendiği geliştiricilerin 2008’in başlarında Bully 2 için ilk birkaç sahneyi ve hikayenin ana hatlarını içeren bir senaryo yazdığı öne sürülmüştü.

İddialara göre ikayede ilk oyunun kahramanı Jimmy, yeniden başroldeydi. Diğer birçok karakter de geri dönmüştü. Oyun, bir okul yılının sonunda yaz aylarında Jimmy’nin üvey babasının evinde başlıyordu. VGC‘ye konuşan ikinci bir kaynak, ekibin hikayenin gidişatına karar veremediğini ve eğitimde geçirdiği zamanların tartışılan seçeneklerden biri olduğunu söyledi.

Henderson’un iddiaları doğruysa Bully 2, geçtiğimiz yıl Rockstar’dan istifa eden yardımcı yazar Houser’ın katılımı olmasa da yeniden geliştiriliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.