Sonic the Hedgehog, Tesla otomobillere geliyor

Sega’nın 1991 yapımı Sonic the Hedgehog oyunu Tesla otomobillere getiriyor. Mavi kirpi, Sega ve Tesla arasındaki ortaklıkla araç içi oyun sistemine gelecek.

Tesla sahipleri, Sonic oyununu USB kontrol cihazı aracılığıyla araç içi ekranda oynayabilecek. Sonic the Hedgehog, şirketin yeni Tesla Model X ve Model S arabaların Cuphead, The Witcher 3 ve Fallout Shelter’ı da içeren ve gittikçe büyüyen oyun kataloğuna eklenecek.

Sonic the Hedgehog, ilk olarak Haziran 1991’de Sega Genesis için piyasaya sürüldü. Sonic, Nintendo’nun Super Mario Bros. oyununa rakip olarak tasarlandı. Mavi kirpinin ilk oyunu, daha tempolu oynanışı ve yüksek aksiyonuyla yıllar içinde uzun soluklu büyük bir seriye dönüştü.

Sonic the Hedgehog

Orijinal oyun, konsollardan iPod Nano, iOS ve Android’e kadar birçok platforma geldi. Şimdiyse Sega ve Tesla ortaklığıyla arabalara kadar giriyor. Öte yandan sevilen kahraman, heyecan verici yeni oyun ve film projeleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Öte yandan Tesla otomobiller, araç içi eğlence sisteminin bir parçası olarak oyunlara yönelmeye devam ediyor. Elon Musk, geçtiğimiz Temmuz ayında CD Projekt RED’in aksiyon RPG oyunu Cyberpunk 2077‘yi yeni Tesla Model S Plaid’de 60 FPS‘de çalışırken sergilemiş ve PS5 seviyesinde bir performansa sahip olduğunu belirtmişti.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen The Game Awards 2021 etkinliğinde, Sonic the Hedgehog 2 filminin ilk fragmanı yayınlandı. Ayrıca serinin oyun serisinin ilk açık dünya oyunu olarak nitelendirilen Sonic Frontiers duyuruldu. Sonic bu yıl 20 yaşına bastı ve Sega heyecan verici projelerini ortaya çıkarmaya başladı.

Elbette, Tesla araçlarda sürüş sırasında oyun oynanması önerilmiyor. Ancak şirket, tam otonom araçlar üzerinde çalışmaya ve teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor. Gelecekte otomobiller, oyun oynamak için güvenli yerlerden biri olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.