Forspoken, PS5’e Performans, Grafik ve Ray Tracing modlarıyla gelecek

Forspoken, fantastik teması ve göz alıcı grafikleriyle fark yaratan bir oyun olacağını gösterdi. Yaratıcı Yapımcı Raio Mitsuno, oyunun PS5 sürümünün Performans, Grafik ve Ray Tracing (Işın İzleme) modlarıyla geleceğini onayladı.

Ungeek‘in medya etkinliğinde konuşan Mitsuno, Forspoken’ın Performans modunda 1440p çözünürlükte 60 FPS ve Grafik modunun 4K 30 FPS oynanabileceğini söyledi. Ray Tracing moduna geldiğinde çözünürlük ve kare hızını onaylamadan durdu.

Forspoken, DualSense özelliklerinden yararlanacak

Forspoken, Square Enix

Oyun Yönetmeni Takeshi Aramaki, Forspoken’ın PS5 konsolunun benzersiz donanım özelliklerinden yararlanacağını ve DualSense desteğiyle geleceğini ekledi:

“Bu oyunu geliştirirken gerçekten çok sayıda benzersiz PlayStation 5 donanım özelliğini dahil ettik. Örneğin, uyarlanabilir tetikleri ve farklı büyü türleri kullanırken dokunsal geri bildirim ekledik. Oyunda kullanabileceğiniz birçok farklı sihirimiz var. Planlamacılar ve tasarımcılar oturdular ve her bir sihir için kontrol cihazından alacağınız geri bildirimleri nasıl ayırt edeceğiniz üzerinde çalıştılar.”

Forspoken, PS5 ve PC için 24 Mayıs 2022’de piyasaya sürülecek. The Game Awards etkinliğinde oynanış görüntülerinin de yer aldığı yeni hikaye fragmanı yayınlandı. Kaçırdıysanız buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca Square Enix, 2022’nin Kış aylarında oyunun kötülerine odaklanan bir DLC yayınlanacağını açıkladı.

Heyecanla beklenen aksiyon RPG oyunu, konsolda PS5’e özel olacak. Yapılan anlaşma kapsamında en az 24 ay boyunca diğer konsollara gelmeyecek. Forspoken üzerinde film, TV, oyun ve fantastik edebiyat yazarları birlikte çalıştı. Yani derin mitolojisi ve destansı bir hikayesi olan bir yapım bizleri bekliyor olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.