Klasik Marathon üçlemesi Steam’e geliyor: İlk oyun ücretsiz yayınlandı

Destiny geliştiricisi Bungie’nin orijinal Marathon serisi Steam’e geliyor. Klasik birinci şahıs nişancı üçlemesinin ilk oyunu ücretsiz olarak sunuldu.

İlk oyun Classic Marathon ismiyle geldi ve şu anda Steam‘den ücretsiz olarak alabilirsiniz. Devam oyunları Classic Marathon 2 ve Classic Marathon Infinity, platformda “pek yakında” olarak listeleniyor.

Klasik oyunları açık kaynak geliştirici topluluğu Aleph One güncelledi. Üçlemeyi topluluğun internet sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Sırasıyla 1994, 1995 ve 1996 yıllarında piyasaya sürülen klasikler, GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) Sürüm 3 koşulları kapsamında olan Aleph One motoru tarafından desteklendi.

Steam sürümleri hem Mac hem de Windows PC’yi destekliyor. Oyunlara geniş ekran HUD desteği, 3D filtreleme/perspektif, konumsal ses ve 60 fps enterpolasyon gibi modern özellikler eklendi.

Marathon klasiklerini tanıtmak için Aleph One aracılığıyla geliştirici ve YouTuber windbreaker777’ye yaptırılan fragmanları aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni Marathon üzerinde çalışmalar sürüyor

Bungie, birinci şahıs nişancı serisini modern donanımlara taşımaya hazırlanıyor. Yeni Marathon şu anda PS5, Xbox Series X/S ve PC için geliştiriliyor.

Yeni sürüm, sibernetik Koşucu ekiplerinin düşman bölgesinden eserleri, implantları ve silahlar ele geçirmek için yarıştığı, takım tabanlı bir PvP çıkarma nişancı oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Marathon, Bungie

Oyun geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen PlayStation Showcase sırasında duyuruldu ve yayınlanan fragman etkinlikte en çok ilgi gören tanıtım oldu. Ancak videoda oynanış görüntülerine yer verilmedi.

Bungie, yaratıcı ekibindeki geniş kapsamlı bir yapılanmanın parçası olarak projenin yönetmenini değiştirmişti. Marathon’un oyun yönetmenliğini eski Valorant yönetmeni Joe Ziegler yapıyor.

PlayStation çatısı altında zor zamanlar geçiren Bungie, nişancı serisinin geleceğine dair herhangi bir duyuru yaparsa sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.