Eski Valorant yönetmeni, Bungie’nin yeni Marathon oyununda görev alıyor

Destiny serisinin geliştiricisi Bungie, yaratıcı liderlik ekibindeki geniş kapsamlı bir değişikliğin parçası olarak yeni Marathon oyununun yönetmenini değiştirdi.

Geçtiğimiz yıl duyurulan yeni Marathon’un oyun yönetmeni Christopher Barrett’in görevini eski Valorant yönetmeni Joe Ziegler devraldı. Ziegler, 2022’de Riot Games’ten ayrılarak Bungie’ye katılmıştı.

Ziegler, stüdyodaki yeni görevini Twitter/X hesabından duyurdu. Yönetmen, değişikliğin uzun zaman önce yapıldığını belirterek içinde biriken heyecanı şöyle paylaştı:

“Selam millet! Eğlenceli güncelleme: son 9 aydır Marathon’da oyun yönetmeni olarak çalışıyorum. Hâlâ çalışıyoruz, ancak oyunu sizlere sunmaya yaklaştıkça hakkında daha fazla bilgi paylaşacak olmaktan heyecan duyuyorum.”

Marathon, Bungie

IGN‘e konuşan kaynaklar, Ziegler’in gözetiminde Marathon oyununda kişiselleştirilebilir oyuncu karakterlerinden seçilebilir kahraman kadrosuna geçiş dahil olmak üzere bir dizi değişiklik yapıldığını iddia ediyor.

Sony geçtiğimiz yılki PlayStation Showcase etkinliğinde yeni Marathon oyununu duyurmuştu. Ancak duyurunun ardından daha fazlasını göremedik.

Ancak Ekim ayında çıkan söylentiler, bilim kurgu temalı PvP nişancı oyununun Destiny 2 genişlemesi The Final Shape ile birlikte geciken projeler arasında yer aldığını öne sürdü.

Destiny 2, The Final Shape, DLC

Bungie, Marathon’dan önce Destiny 2’yi ayağa kaldırmaya çalışıyor olabilir

Bungie, 2022 yılında PlayStation tarafından satın alındığında bağımsız kalacağı vadedilmişti. Ancak ekip, stüdyonun Sony çatısı altındaki geleceğinden endişeli gibi görünüyor.

Geçen yılın Aralık ayında şirketin yönetim kurulunun devamlılığının Bungie’nin belirli mali hedeflere ulaşmasına bağlı olduğu ve başaramaması durumunda Sony’nin mevcut yönetimi dağıtmayı ve tam kontrolü üstlenmeyi seçebileceği bildirilmişti.

Ayrıca Ekim 2023’te, Bungie’nin gelirlerinin yıllık tahminlerin yaklaşık %45 altında olduğu konusunda uyarıldığı ve bunun Destiny 2’nin zayıf performansına bağlandığı söylendi.

Merakla beklenen yeni Marathon oyunu hakkında daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.