Bungie sonunda duyurdu: Marathon geri dönüyor

PlayStation Showcase yayını sırasında Bungie’den sürpriz bir Marathon duyurusu geldi. Geliştirici uzun Destiny serüveninin ardından yeni bir oyun geliştiriyor.

Bungie’ye göre yeni Marathon, bilim kurgu temalı bir PvP nişancı oyunu olacak. Oyuncular, Runners olarak bilinen sibernetik paralı askerler olarak birbirlerine meydan okuyacak.

Oyun şu anda PS5, Xbox Series X|S ve PC için geliştiriliyor. Çıktığında çapraz platform desteğine sahip olacak. Duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Marathon tamamen yeniden ele alınıyor

İlk olarak 1994 yılında çıkan Marathon, Bungie’nin üzerinde çalıştığı ilk oyundu. Bilim kurgu birinci şahıs nişancı üçlemesi, Halo döneminden önce başladı.

Yeni oyun orijinallerin doğrudan bir devamı olmayacak. Bunun yerine Marathon evreninde geçen, dünyanın mitolojisini, hikayesini ve temalarını ele alan yeni bir yapım olacak.

Bungie, hem yeni oyuncuları hem de yıllarca daha fazla hikaye bekleyen topluluğu kapsayan bir oyun hedefliyor. Yine de aşina olanlar için referanslar ve derin kurgular planlanıyor.

Marathon, PvP, bilim kurgu

PvP odaklı Marathon’da tek oyunculu hikaye modu yer almayacak. Ancak kapsamlı bir anlatıya sahip olacak ve oyuncu odaklı hikayelerin ortaya çıkması için fırsatlar sunacak.

Ekip, oyuncuların yaptıkları her koşuda kendi yolculuklarını oluşturdukları kalıcı ve gelişen bölgelerle dolu bir dünya inşa ediyor. Aynı ganimet için yarışan ekiplerle unutulmaz bir silahlı çatışma veya dört bir yandan kuşatılmış haldeyken son saniyede bir çıkarma tasarlanıyor.

Geçtiğiiz yıl Bungie’nin seriyi yeniden canlandıracağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Böylece canlı hizmet odaklı olacağı bildirilen oyuna dair iddialar doğrulanmış oldu.

Marathon için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.