The Lord of the Rings: Gollum inceleme puanlarına göre 2023’ün en kötü oyunu

Yüzüklerin Efendisi hayranlarının büyük umutlarla beklediği The Lord of the Rings: Gollum, incelemelere göre 2023’ün en kötü oyunu konumunda.

Metacritic ve OpenCritic puanlarına göre Nacon ve Daedalic Entertainment’ın Gollum macerası sınıfta kaldı. Dün oyunseverlerle buluşan oyun eleştirmenler tarafından yerden yere vuruldu.

Metacritic’in 2023’ün en iyi oyunları sıralamasında bu yıl şimdiye kadar çıkan 298 oyun var. The Lord of the Rings: Gollum’un PC sürümü 43, PS5 sürümü ise 40 Metascore ile son sırada yer alıyor.

Gollum ayrıca OpenCritic’in bu yıl piyasaya sürülen oyunlar listesinde 40 puanla 213. sırada bulunuyor. Steam incelemeleri de “Çoğunlukla Olumsuz” olarak görünüyor.

İncelemeler, gizlilik odaklı Yüzüklerin Efendisi oyununun beklentileri karşılamadığını ortaya koyuyor. Genellikle hikayenin çok sıkıcı olduğu ve kalitenin düşüklüğü üzerinde duruluyor.

The Lord of the Rings, Gollum, oynanış süresi

The Lord of the Rings: Gollum marka gücüne rağmen başarısız oldu

Yüzük Kardeşliği’nde anlatılan olaylara paralel olarak geçen Gollum, oyuncuların Tek Yüzüğü geri almak için maceraya atıldığı bir aksiyon macera oyunu.

Oyuncuları, Orta Dünya’nın çeşitli bölgelerine götüren ve J.R.R. Tolkien’in kitaplarından tanıdık yüzleri içeren bir macera olsa da tüm bunlar iyi bir oyun ortaya çıkarmak için yeterli olmamış gibi görünüyor.

The Lord of the Rings, Gollum

Gollum’un yolculuğu yaklaşık 20 saatte tamamlanabiliyor. Dünyayı keşfetmek isteyenler bu süreyi uzatabilir. Ancak yorumlara bakılırsa oyunu satın almadan önce iki kere düşünmenizde fayda var.

The Lord of the Rings: Gollum şu anda PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC’ye geldi. Nintendo Switch sürümü de bu yıl çıkacak.

Gollum’u oynadınız mı? İncelemeleri haklı buluyor musunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.