Microsoft, Call of Duty 2024’ü Xbox Game Pass’e getirmeyi planlıyor – Rapor

Microsoft, Activision’ı satın aldığında Call of Duty’nin Xbox Game Pass’e 2024 yılına kadar gelmeyeceğini açıklamıştı. Hizmete taşınan ilk Call of Duty oyunu bu yılki olabilir.

Wall Street Journal‘ın haberine göre durum hakkında bilgisi olan kaynaklar, henüz resmi olarak duyurulmayan Call of Duty 2024’ün Game Pass’e dahil edileceğini bildiriyor.

Eğer gerçekleşirse, popüler birinci şahıs nişancı oyunu abone sayısını artırmaya yardımcı olabilir. Donanım satışlarında beklediğini bulamayan Xbox yazılım ve hizmetlerle açığı kapatabilir.

Call of Duty, Modern Warfare 3, Multiplayer, Çok Oyunculu

Microsoft, Call of Duty ile strateji değişikliğine gidebilir

Makaleye göre Microsoft, yeni Call of Duty’yi sadece bağımsız olarak satmak yerine abonelik sistemine katarak oyun satış stratejisinde büyük bir değişiklik yapmayı planlıyor.

Call of Duty, neredeyse her yıl en çok satan oyun oluyor. Sony, Activision davalarında oyunu kullanarak haksız rekabet gerekçesiyle anlaşmayı sonlandırmaya çalışsa da başaramadı.

Soruşturmaları atlatmaya çalışan Xbox tarafı taviz vererek PlayStation, Nintendo ve GeForce Now gibi şirketlerle 10 yıllık anlaşma imzaladı. Aslında anlaşmaların odağı Call of Duty’ydi…

Call of Duty, Black Ops, Cold War

Bir sonraki Call of Duty’nin bu ay Warzone’da düzenlenecek bir oyun içi etkinlikle tanıtılabileceği öne sürülüyor. Veri madencileri, Modern Warfare 3 ve Warzone Season 3 Reloaded güncellemesinde buna yönelik ipuçları buldu.

Microsoft, 9 Haziran’daki Xbox Games Showcase’in ardından gizemli bir oyun için başka bir dijital sunum daha yapmayı planladığını duyurmuştu. Ancak şirket programı henüz açıklamadı.

The Verge‘in raporuna göre söz konusu gizemli oyun Call of Duty 2024 ve yayıncı Activision nişancı serisinin bir sonraki oyununu Ekim ayı sonlarına doğru piyasaya sürmeyi planlıyor.

Öte yandan Xbox’ın etkinlik sırasında yeni Doom oyununu duyurmayı planladığı da konuşuluyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.