Yeni Doom oyunu Xbox Games Showcase’de duyurulabilir

Microsoft’un Haziran ayında yapmayı planladığı Xbox Games Showcase etkinliğinde yeni bir Doom oyunuyla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

Etkinlikte Doom’un ortaya çıkacağına dair iddialar, The Verge‘den Tom Warren tarafından yakın tarihli bir raporda bildirildi. Warren’a göre Microsoft, 9 Haziran’daki Xbox etkinliğinde Doom’u öne çıkardığı bazı yeni oyun duyurularına yer verecek.

Eurogamer da şirketin etkinlik için bir Doom duyurusu hazırladığını duyduklarını öne sürdü. Xbox veya Bethesda’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

DOOM Eternal

İddialar, yeni oyunla bağlantılı olabilecek bir ticari markanın yakın zamanda ortaya çıkmasıyla örtüşüyor. Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media, Ocak ayında Id Software’in orijinal Doom oyununda bir hile kodu olan ‘IDKFA‘ adını kaydetti.

Ayrıca geçen yaz sızdırılan ve Microsoft’un ZeniMax Media’yı satın alma teklifini özetleyen bir belgede, Doom Year Zero adlı bir oyun yer alıyordu. Oyunun yayınlandığı yılda DLC ve ertesi yıl daha fazla içerik planı da vardı.

DOOM Eternal

Serinin son ana oyunu 2020’de piyasaya sürülen Doom Eternal oldu. Xbox’ın Sea of Thieves ve Hi-Fi Rush gibi oyunlarla çoklu platforma yönelmesinin ardından bir sonraki Doom’u rakip konsollarda yayınlama fikrini değerlendirdiği iddia edildi.

Xbox geçtiğimiz hafta aralarında Redfall geliştiricisi Arkane Austin ve Ghostwire: Tokyo geliştiricisi Tango Gameworks’ün de bulunduğu dört Bethesda stüdyosunu kapattığını açıkladı.

Topluluk ,Microsoft’un kararına yoğun bir şekilde tepki gösterse de artık çok geç. Neyse ki, id Software ve MachineGames gibi amiral gemisi Bethesda geliştiricileri yoluna devam ediyor.

Eğer Haziran ayındaki Xbox Games Showcase etkinliğinde beklenen duyuru gelirse sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.