İddia: Red Dead Redemption Remastered erken geliştirme aşamasında

GTA oyunları güncellenmiş sürümlerinin ardından, Red Dead Redemption’ın da geri dönüşünü görebiliriz. Rockstar Magazine’e göre Red Dead Redemption Remastered, erken geliştirme aşamasında. Oyunun GTA: The Trilogy ile aynı çizgide olabileceği söyleniyor.

İddiaya göre Red Dead Redemption Remastered, geliştirme sürecinin başlarında ve yakın zamanda gelmeyecek. Oyunun hangi platformlara geleceğinden bahsedilmedi ancak remaster sürümünün gelişimi uzun sürecekse PS4 ve Xbox One’a gelmeyebilir. Rockstar Magazine, sızıntılar konusunda güvenilir bir geçmişe sahip olsa da, bu sızıntıyı söylenti olarak almakta fayda var.

Red Dead Redemption, GTA: The Trilogy tarzı geliştirmeler alabilir

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption’ın remaster sürümü, GTA: The Trilogy ile benzer bir tarzda güncellenecekse, orijinal oyunun klasik görünümünü ve hissiyatını koruyacaktır. Öte yandan GTA 3, Vice City ve San Andreas gibi aydınlatma geliştirmeleri ve çevresel yükseltmeler, yüksek çözünürlüklü dokular, artırılmış çizim mesafeleri, GTA 5 tarzı kontroller ve daha fazlasını içerebilir.

Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, GTA 5, GTA Online ve Kerbal Space Program’ın PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin yanı sıra henüz duyurulmamış üç yeni remaster geliştirdiklerini doğrulamıştı. Bunların Grand Theft Auto: The Trilogy’de yer alan üç oyun olduğu varsayılmıştı ancak koleksiyon tek bir oyun olarak sayılmış olabilir.

Red Dead Redemption geri dönecekse, serinin hayranlarından ilgi görecektir. Orijinal sürüm, 2010 yılında PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülmüştü. Üçüncü şahıs aksiyon macera oyunu, 1911 yılının Vahşi Batı’sında, ABD – Meksika sınırı civarında geçiyor ve eski bir kanun kaçağı olan John Marston‘ın hikayesini konu alıyordu.

Söylentiler doğruysa, Red Dead Redemption modern konsollar ve donanımlar için geri dönecek. Ayrıca remaster sürümü, RDR2’nin satışlarına da yardımcı olarak serinin sürekliliğini destekleyebilir. Detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız.

Son olarak, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition üzerinde yapılan değişikliklere ve orijinal oyunlarla karşılaştırmalı görüntüler sunan ilk fragmana buradan erişebilirsiniz. Koleksiyon, 11 Kasım’da oyuncularla buluşacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.