Resmi Call of Duty kutu oyunu duyuruldu

Savaşlar artık masada kazanılacak! Kutu oyunu Call of Duty: The Board Game, Arcane Wonders tarafından duyuruldu.

Activision iş birliğiyle üretilen resmi kutu oyunu Kickstarter üzerinden fonlanacak. Detaylı bilgi almak isteyenler erişime açılan resmi internet sitesi üzerinden kayıt olabilirler.

Arcane Wonders, oyunun Call of Duty: Modern Warfare (2019) döneminde kurgulanacağını ve oyuncuların aşina olacağı silahlar ve haritalar içereceğini belirtti.

Duyuru videosunda Call of Duty: The Board Game’in gerçek görüntüleri yerine Modern Warfare serisinden karakterlerin sanat görselleri yer aldı.

Fragmanın açıklama kısmında merak uyandıran kutu oyununa dair aşağıdaki ifadeler yer aldı:

“Üst düzey Call of Duty masaüstü deneyimine hazır olun! Popüler oyun serisine dayanan heyecan verici yeni bir strateji oyunu olan Call of Duty: The Board Game’in yakında piyasaya sürüleceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Yoğun savaş, taktiksel planlama, seriden ikonik asker ve silahların minyatürlerini çarpıcı sanat eserleriyle içeren bu oyun, kesinlikle tüm Call of Duty hayranlarını tatmin edecek. 2023 yazının sonlarında Kickstarter lansmanını bekleyin ve bu destansı kutu oyununu ilk deneyimleyenlerden biri olun!”

İki oyunculu temel oyun paketi perakende satışa çıktığında yaklaşık 50 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Oyuncular dört oyunculu maçlar için iki seti birleştirebilecekler.

Call of Duty, The Board Game, kutu oyunu

Oyunun tasarımcılarından Bryan Pope’a (Polygon aracılığıyla) göre oyuncular hareketlerini gizlice planlayacak ve ardından bunları harita üzerinde aynı anda uygulayacak.

Görüş hattı, haritadaki renkli çizgilerle kolayca belirlenebilecek. Her şey, bir savaşta mümkün olan en iyi konuma geçmek için rakibi alt etmek ve manevra yapmakla üzerine kurulu.

Call of Duty: The Board Game, aynı oyun sistemi içinde ilk temel setlerden başlayan bir dizi ürün olarak gelecek. Ek ürünler, oyuna yeni operatörler, silahlar, haritalar ve hatta zaman içinde yeni oyun modları gibi özellikler ekleyecek.

Rekabetçi ve turnuva tarzlarına ek olarak, gelecekte kutu oyunu için 1-4 oyunculu, oyun serisine paralel, zorlu ve sürükleyici hikayeler de gelecek.

Anlaşılan şimdiye kadar PC ve konsollarda gördüğümüz dijital dünya gerçek hayata taşınacak. Şimdilik perde arkasında ancak Kickstarter kampanyası başladığında daha fazlasını öğreneceğiz.

Call of Duty’nin kutu oyununu alır mıydınız? Sizce serinin başarısı bu alanda da devam edecek mi? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.