Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Extraction dahil dört oyunu daha Steam’e getiriyor

Ubisoft daha fazla oyunu Steam’e getirmeye devam ediyor. Yayıncı, Far Cry 6 dahil dört oyununu daha Valve’ın platformuna taşıyacak.

Oyun devinin Steam’de yayınlamayı planladığı yeni oyunlar, Far Cry 6, Rainbow Six Extraction, Riders Republic ve Monopoly Madness olarak açıklandı.

Söz konusu dört oyun daha önce PC için sadece Ubisoft Connect ve Epic Games Store’da piyasaya sürülmüştü. Steam‘e geleceği tarihler şöyle:

  • Far Cry 6: 11 Mayıs
  • Riders Republic: 8 Haziran
  • Rainbow Six Extraction: 15 Haziran
  • Monopoly Madness: 22 Haziran

Ubisoft’un kendi platformunun yanı sıra Epic Games’i seçmesindeki en büyük sebep, Valve’ın satışlardan kestiği yüzde 20-30 komisyona karşılık sadece yüzde 12 gelir kesintisi yapmasıydı.

Yayıncı, 2019 yılında oyunlarını Steam’de yayınlamayı durdurmuştu. Ancak geçen yılın sonlarına doğru Assassin’s Creed Valhalla, Anno 1800 ve Roller Champions ile platforma geri dönmüştü.

Şirket bu hamlesinin arkasındaki sebebi açıklamadı. Ancak oyunların yavaş yavaş eskimeye başlaması ve satışların yavaşlaması nedeniyle Steam’in çok daha geniş olan kullanıcı tabanından yararlanmak istemiş olabilir.

Eğer oyunları Steam kütüphanenize eklemeyi düşünüyorsanız sayfaları erişime açıldı ve İstek Listenize ekleyebilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.