Sledgehammer, Call of Duty: Vanguard Alfa testinde keşfedilen hataları düzeltecek

Call of Duty: Vanguard için düzenlenen PlayStation’a özel Champion Hill alfa süreci sona erdi. Geliştirici Sledgehammer Games, test süreci boyunca oyunda tespit edilen sorunları belirleyerek düzelteceğini açıkladı.

Vanguard’ın geçtiğimiz hafta sonu boyunca yapılan alfa testinin ardından oyunu düzeltme dönemi başlıyor. Sledgehammer, bu hafta oyuncu geri bildirimleriyle ortaya çıkan hataları gidermek için atacağı adımlar hakkında daha fazla ayrıntı sağlayacağını belirtti. Stüdyo, alfaya katılan oyuncuların geri bildirim veya rapor gönderebileceği bir bağlantı da paylaştı.

Call of Duty: Vanguard alfasında keşfedilen ve düzeltilmesi planlanan sorunlar şunlar:

  • Hasar alındığında görünürlük
  • Yeniden doğma ayarlamaları
  • Harita görünürlüğü
  • Ses karışımı ayarları
  • İsim göstergesi görünürlük sorunları
  • Yıkılabilir duvarlardan nişan alma yardımı

Oyuncular, hasar gördüğünde ekranın inanılmaz derecede karanlık hale gelmesinden dolayı hüsrana uğradı ve ateş altındayken kurtulamarı zorlaştı. Haritanın karanlık bölgelerinde düşmanları görmenin de zor olduğu da bildirildi. Bu iki alanda görünürlüğün artırılması bekleniyor.

İsim göstergelerinin duvarların ve yıkılabilir siperlerin arasından görünmesi de önemli hatalar arasındaydı. Bu hata, yıkılabilir duvarlarda nişan alma yardımıyla birleştiğinde adeta bir wallhack sorunu haline geldi. Ancak geliştirici durumun farkında ve sorunu en kısa zamanda çözecek. Ayrıca oyuncuların düşmanların hemen yanında doğmasına neden olan hatalara da eğilecek.

Listede yer almasa da, çoğu kişinin hafta sonu boyunca şikayet ettiği düşman/oyuncu görünürlüğü de var. Sledgehammer, şu anda geri bildirimleri almaya devam ediyor ve yakında daha kapsamlı bir düzeltme listesi paylaşacaktır.

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım 2021‘de PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun Eylül ayında gerçekleşecek olan beta tarihlerine buradan erişebilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.