Call of Duty: Vanguard, hafta sonu boyunca ücretsiz oynanabilecek

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım‘da oyuncularla buluştu. Serinin İkinci Dünya Savaşı temalı oyunu, yeni piyasaya sürülmesine rağmen yarından başlayarak hafta sonu boyunca ücretsiz oynanabilecek.

Ücretsiz hafta sonu, 18 Kasım TSİ 21:00‘de başlayacak ve 22 Kasım tarihine kadar devam edecek. Oyuncular, dört gün boyunca Vanguard’ın çok oyunculu özelliklerine tam erişim elde edecek. Yeni Call of Duty oyununu denemek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın!

Call of Duty: Vanguard, ücretsiz deneme süreci boyunca 17 haritada 30’dan fazla silahı, Operatörleri, Champion Hill dahil olmak üzere çok oyunculu modlara erişim sunacak. Ayrıca hayranların favori haritalarından Shipment da katılan herkese erişilebilir olacak.

Call of Duty: Vanguard, İngiltere’de son 14 yılın en kötü çıkışını yaptı

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard’ın satış performansına dair ilk bilgiler İngiltere’den geldi. Vanguard, serinin son 14 yıl içindeki en düşük performansını gösterdi. Oyun, İngiltere listelerinde hâlâ ilk sırada yer alsa da eskisi kadar etkili olmadı. Öte yandan diğer bölgelerden satış rakamları da henüz bilinmiyor.

Call of Duty serisinin rekoru, 2010 yılında sürülen Black Ops tarafından belirlendi. Ancak Vanguard, açılış haftasında Black Ops’tan yaklaşık yüzde 200 daha az kopya sattı. Serinin geri planda kalan oyunları, Ghosts (+52%) ve Infinite Warfare (+16%) bile lansmanlarında daha iyi performans gösterdi.

Battlefield 2042 de satışlardaki düşüşte önemli bir etken olabilir. İki seri, üç yılın ardından yeniden kıyasıya bir rekabete girişecek. Call of Duty: Vanguard, ücretsiz erişim teklifiyle muhtemelen daha fazla oyuncu çekmeyi ve rekabete bir adım önde başlamayı hedefliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.