Call of Duty: Warzone 2 ilk beş günde 25 milyon oyuncuya ulaştı

Call of Duty: Warzone 2.0 geçtiğimiz hafta oyuncularla buluştu. Battle royale oyunu, çok kısa sürede oyuncu sayısında önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Activision, oynaması ücretsiz Call of Duty: Warzone 2’nin ilk beş günde 25 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu. Resmi Call of Duty Twitter hesabı, yeni oyunun başarısını kutlayarak destek veren oyunculara teşekkür etti.

Warzone 2, önceki oyunla benzer bir ivmeyle yükselişini sürdürüyor. Activision, 2020 yılında çıkan Warzone’un ilk üç günde 15 milyon, 10 günde 30 milyon oyuncuya ulaştığını açıklamıştı.

Respawn’ın oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends, yedi günde 25 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Bir diğer ücretsiz oyun Overwatch 2, ilk bir ayda 35 milyon oyuncu çekmeyi başardı.

Warzone 2’nin güçlü başlangıcına katkıda bulunan faktörlerden biri, Activision’ın orijinal Warzone’u, devam oyunu çıkmadan yaklaşık iki saat öncesinden başlayarak 12 gün boyunca geçici olarak devre dışı bırakma kararı oldu.

Call of Duty, Warzone 2

Eski oyunun ayrı bir şekilde Call of Duty: Warzone Caldera olarak geri dönmesi planlanıyor. Warzone Caldera’nın 28 Kasım’da yeniden başlaması bekleniyor.

Vanguard’ın beklentilerin altında kalarak hayal kırıklığı yaratmasının ardından hem Modern Warfare 2 hem de Warzone 2, Activision’ın yüzünü güldürüyor. Modern Warfare 2, ilk üç günde 800 milyon dolar gelir elde ederek serinin en hızlı satan oyunu olmuştu.

Activision önümüzdeki yıl yeni bir oyun yerine Modern Warfare 2’nin devamı niteliğinde bir genişleme piyasaya süreceği iddia ediliyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.