God of War Ragnarok yönetmeni, Castlevania oyunu yapmak istiyor

God of War Ragnarok yönetmeni, Konami’nin klasik oyun serisini dışarıdan bir stüdyoya yaptırması durumunda bir Castlevania oyunu üzerinde çalışmak istediğini söyledi.

Dün yayınlanan Kinda Funny Games Spoilercast yayını sırasında konuşan Santa Monica Studio’nun oyun yönetmeni Eric Williams, hayranları bu isteğinin gerçekleşmesi için yardım etmeye çağırdı.

Williams, “Sizler bunu gerçekleştirebilirsiniz, çünkü burada dünyanın izleyicisi var… Bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum, ama biri bana Castlevania lisansı verirse, bunu yapmayı çok isteriz.” dedi.

God of War Ragnarok

Eric Williams gerçekten de klasik seriye oyun yapmak istiyor olabilir mi? Yoksa sadece serinin hayranlarından biri mi? Kestirmek zor.

Yorumlarının ne kadar ciddi olduğu belli değil ama Williams, “Başım şu anda çok büyük belaya girdi!” diye ekledi. Evet, söylentiler şimdiden yazılıp çizilmeye başlamıştır.

Konami’nin birçok klasiği gibi Castlevania da 2014’te piyasaya sürülen Lords of Shadow 2‘den bu yana sessiz kaldı. Oyun, İspanya merkezli dışarıdan bir geliştirici olan MercurySteam tarafından yapılmıştı.

Castlevania, Lords of Shadow 2

Geçtiğimiz yıl Konami’nin Metal Gear, Castlevania ve Silent Hill oyunları üzerinde çalıştığı bildiriliyordu. Görünüşe göre şirketin geliştiriciler konusundaki esnek tutumu, God of War Ragnarok yönetmenine umut oldu.

Uzun zamandır söylentilere konu olan Silent Hill 2 Remake geçtiğimiz ay duyuruldu. Öte yandan Metal Gear Solid 3 Remake iddiaları yoğun bir şekilde ortalıkta dolaşıyor. Belki de üzerinde çalışılan projeler arasında Castlevania da olabilir.

Bu arada God of War Ragnarok, The Game Awards 2022’de en güçlü adaylardan biri olacak. Kategorilere ve adayların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.