Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla dahil bazı oyunlarını Steam’e getiriyor

Ubisoft bazı oyunlarını Steam’de yayınlayacağını açıkladı. Yayıncı, üç yıl sonra Valve’ın platformuna yeniden oyun getirmeye başlayacak.

Steam’e gelecek oyunlar, Assassin’s Creed Valhalla, Anno 1800 ve Roller Champions olarak açıklandı. Assassin’s Creed Valhalla, son içerik güncellemesi The Last Chapter‘ın yayınlanacağı 6 Aralık tarihinde Steam’e gelecek.

Bir Ubisoft sözcüsü The Verge’e verdiği demeçte, “Ubisoft Connect aracılığıyla tutarlı bir oyuncu ekosistemi sağlarken, oyunlarımızı nerede olurlarsa olsunlar farklı kitlelere nasıl ulaştıracağımızı sürekli olarak değerlendiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Roller Champions

Ubisoft, Steam’in gelir modelini eleştirmişti

Ubisoft, 2019 yılında oyunlarını Steam’de yayınlamayı durdurmuştu. O zamandan beri Ghost Recon Breakpoint, The Division 2 ve Assassin’s Creed Valhalla, Epic Games Store ve Ubisoft Connect aracılığıyla piyasaya sürüldü.

Aralık 2018’de kurulan Epic Games Store, gelirlerin yüzde 88’lik kısmını geliştiricilere vererek rekabeti farklı bir boyuta taşıdı. Steam ise sadece %70’lik kısmını vermesi nedeniyle eleştirildi.

Ubisoft’un ortaklıklar ve gelirden sorumlu başkan yardımcısı Chris Early, 2019’da New York Times‘a verdiği bir röportajda, Valve’ın modelinin günümüzün şartlarına uymadığını söyledi. Ardından yayıncı Steam’e yeni oyun getirmedi.

Şirket, ileride Steam’e düzenli olarak oyun getirmeyi planlayıp planlamadığı konusunda yorum yapmaktan kaçındı. Öte yandan sözcü, Valve ile aralarındaki ilişkilerin asla durmadığını belirtti.

Geçen ay Activision da Call of Duty: Modern Warfare 2’yi Steam’de yayınladı. Yayıncı, 2017’deki Call of Duty: WWII’den bu yana Valve’ın hizmetine ilk kez oyun getirdi.

Bu arada Assassin’s Creed Valhalla The Last Chapter, oyunun son içerik güncellemesi olacak. DLC hakkında yüm bilinenlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.