Call of Duty: Warzone’da 50 bin hileci daha banlandı

Call of Duty: Warzone, milyonlarca oyuncuya sahip ve oynaması ücretsiz battle royale oyununun bu başarısı hilecileri beraberinde getiriyor. Raven Software, 50 binden fazla hesabı banladığını açıkladı. Geliştirici, oyunculardan gelen bildirimleri dinlediğini ve sıkı çalıştığını belirtti.

Warzone’da hile vakaları o kadar çoğaldı ki, Call of Duty için içerik oluşturanların çoğu, sürekli olarak soruna dikkat çekiyor. Raven, hile karşıtı önlemlerden özel olarak bahsedilmese de, yaptığı paylaşımla birçok oyuncunun devam eden hile sorunlarıyla ilgili hayal kırıklıklarının farkında olduğunu gösteriyor. Stüdyo, yakında hilecilerle mücadele konusunda daha fazla bilgi paylaşacağını söyledi.

Call of Duty: Warzone ücretsiz olması nedeniyle hilecilerin hedefinde

Raven, Call of Duty: Warzone’da aralıklı olarak on binlerce hileciyi banladığını açıklıyor. Diğer yandan Activision, hile üreticileriyle yasal olarak karşı karşıya geliyor. Yine de hilecilerin önüne geçmek zor. Oyunun ücretsiz olması, hile kullanımı için yeni hesaplar oluşturmayı kolaylaştırıyor. Yeni hesapların oluşturulmasını daha zor hale getirmek için IP ve donanım yasakları önerilse de, Raven’ın bunlardan hangisi üzerinde çalıştığı bilinmiyor.

Alınan önlemler ne olursa olsun, topluluk daha iyi bir anti-hile sistemi talep ediyor. Warzone’da yapılan hileler, oyun içi kozmetiklerin ve öğelerin anında açılmasından otomatik nişan alma ve wallhack gibi duvarların arkasından diğer oyuncuların konumlarını görme becerisine kadar birçok şekilde karşımıza çıkabiliyor. Konsol oyuncuları, çapraz platform desteğini devre dışı bırakarak sorunlardan kaçınabilse bile hilecilerden tamamen kurtulamıyor.

Raven’ın ne tür hile karşıtı önlemler üzerinde çalıştığı henüz bilinmiyor. Ancak geliştirici en azından oyuncuların sesini duyduğunu ve sorunu çözmek için sıkı bir şekilde çalıştıklarını açıkça belirtti. Serinin bir sonraki oyununun Call of Duty: Warzone’a her zamankinden daha kapsamlı entegre edileceği konuşuluyor. Bu nedenle geliştiriciler, hile sorunlarının merkezinde yer almak istemiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.